Adidas Nemeziz Messi – połączenie do końca kariery

Adidas Nemeziz Messi – połączenie do końca kariery

Bywają w świecie takie negocjacje i kontrakty, które zwykłemu człowiekowi nie przyszłyby nawet do głowy. Jest tak w przypadku połączeń trzech słów – Adidas Nemeziz Messi, to nierozerwalne trio, które jako kontrakt sponsorski będzie trwało nieprzerwanie do końca kariery argentyńskiego piłkarza. Firma Adidas związała się ze słynnym Leo na kilka milionów, aż sam nie zawiesi butów na kołku.

Adidas Nemeziz Messi – związek od wielu lat

Argentyńczyk związany jest z niemiecką marką już od wielu lat. W piłkarskim świecie nikogo to nie szokuje, w końcu Cristiano Ronaldo, główny rywal Messiego na boisku jest twarzą firmy Nike. Zarówno na murawie jak i w branży odzieżowej piłkarze ci stoją po przeciwnych stronach barykady. Nie da się ukryć, że związek Adidas Nemeziz Messi, to dla „Atomowej Pchły” intratna umowa opiewająca na kilkaset milionów dolarów, która potrwa aż do końca jego kariery.

O fakcie przedłużenia umowy na wieczność Leo Messi poinformował świat za pośrednictwem swojego Facebooka. Wypowiada się bardzo pochlebnie na temat współpracy z gigantem odzieżowym, jest szczęśliwy i podobnie jak w przypadku z FC Barceloną, lubi długoterminowe umowy. Choć należy zauważyć, że negocjacje nad wygasającym kontraktem Argentyńczyka z Dumą Katalonii nigdy nie należą do najłatwiejszych.

Kontrakt, który opłaca się obu stronom

Szczegóły nie są znane, ale Messi nie miał oporów, aby zrobić sobie zdjęcia w momencie podpisywania umowy z Adidas. Jego współpraca z gigantem odzieżowym trwa już od 2006 roku. Od tego momentu nieprzerwanie występuje tylko i wyłącznie w sprzęcie sportowym opatrzonym z trzema paskami. Podobnie w przypadku Adidas Nemeziz Messi występuje tylko i wyłącznie w takim obuwiu. Już od kilku lat Argentyńczyk mógł pochwalić się swoją linią odzieżową w ramach Adidas.

Niedawno jeszcze reklamował i używał model Messi 16.1 z kolekcji Blue Blast Pack. Obuwie to miało cholewkę Agility Knit z syntetycznego materiału. Jednak Adidas Nemeziz Messi uważa za bardziej komfortowe, lekkie oraz pomagają mu na wykonywanie wielu zwodów w gąszczu nóg obrońców drużyny przeciwnej.

Na co pieniądze wyda Messi?

Pieniądze wynikające z kontraktu zakładającego używanie Adidas Nemeziz Messi wyda na… no właśnie trudno w tym przypadku orzec. Popularna „Atomowa Pchła”, to człowiek który jest znany ze swojej skromności, co jeszcze bardziej pokazuje kontrast bijący od jego boiskowego rywala – Cristiano Ronaldo. Na jego Instagramie próżno doszukiwać się zdjęć, na których widać jak Leo Messi ocieka milionami. Większość fotografii pokazuje go w normalnych, codziennych sytuacjach.

Jeszcze w 2006 roku, kiedy Messi wiązał się z firmą Adidas, wiadomo było, że otrzymywał 10 milionów dolarów rocznie. Jednak po ostatnim zamieszaniu związanym z domniemanymi oszustwami podatkowymi nikt nie wie, jak jest obecnie naprawdę. Połączenie Adidas Nemeziz Messi owiane jest pod tym względem wielką tajemnicą. Wiemy tylko, że niemiecka marka odzieżowa jest największym źródłem dochodu Argentyńczyka biorąc pod uwagę wszystkie umowy sponsorskie.

Powrót do góry