Akcesoria piłkarskie – co młody piłkarz mieć powinien?

Akcesoria piłkarskie – co młody piłkarz mieć powinien?

Młody sportowiec ma wolę walki i chce usilnie gonić za ideałem. Potrzebuje, w swoim rozwoju, wzorców, treningów oraz odpowiedniego wyposażenia. To ten rodzaj obowiązku rodzicielskiego, który budzi radość dziecka, a pochłania czas i pieniądze rodziców.

Jednak, gdy chłopiec zapragnie być jak Robert Lewandowski, warto pozwolić mu się w tej materii rozwijać. Jak zarazić dziecko pasją? Przede wszystkim pozwolić mu wybrać to w czym jest dobry i co sprawia mu przyjemność. Nie czyńmy nic na siłę wmawiając dziecku, że ma kultywować tradycje rodzinne i być muzykiem, gdy ewidentnie słoń nadepnął mu na uszy. Nie nakazujmy też dziecku rozwijać się w dyscyplinie, w której zaspokoi nasze niespełnione marzenia. Nic z tego i tak nie wyjdzie. Dziecko się zniechęci i daną dzidzie życia znienawidzi. Pokażmy mu kilka możliwości, niech wybierze. Jeśli jest to sport, wspaniale. Ruch jest wskazany jako nieodzowny element wspierający właściwy rozwój psycho–fizyczny. Jeśli jest zapał, jest dobry początek. Dziecko musi po prostu chcieć. Najbardziej pożądana opcja jest taka – aktywne, chętne dziecko i pozytywnie wzmacniający jego motywację rodzic. Najmniej pożądana opcja – dziecko zmuszane do treningów, nadgorliwy rodzic, który dyryguje trenerem.

Jak wyposażyć dziecko na trening?

Treningi piłkarskie najmłodszych uczestników przygotowują ich do rozgrywek w odpowiedniej grupie wiekowej. Aby efektywność była wzmożona istotne jest także, aby poza dobrymi chęciami wyposażyć dziecko także w odpowiedni sprzęt sportowy. Strój treningowy powinien być swobodny, aby nie ograniczać ruchu dziecka. Dziecko musi się czuć komfortowo. Zwróćmy uwagę, czy jest wykonany z materiału, który zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza. Ponadto buty również muszą być przystosowane do gry w piłkę nożną, czyli zapewniać odpowiedni przepływ powietrza, trzymać sztywno kostki, aby nie doszło do urazu i nie ograniczać ruchów. Obuwie piłkarskie muszą dawać stopom komfort, gdyż inaczej gra nie będzie efektywna, ani przyjemna dla małego piłkarza. Należy pamiętać, że nie kupuje się butów na wyrost, ani nie mogą być za małe. Niedopasowane obuwie mogą być przyczyną kontuzji na boisku. Jeśli dziecko rozpoczyna swoja przygodę na bramce to powinno posiadać także wyposażenie bramkarza. Odpowiednio dobrane piłkarskie rękawice Adidas zapobiegają urazom.

Rodzice muszą mieć świadomość, że odzież treningowa się zużywa, dzieci z niej szybko wyrastają i dla ich komfortu należy na bieżąco kompletować. Warto się zastanowić czy na niektórych elementach należy oszczędzać. Czasem zakup butów czy odzieży lepszej, sprawdzonej marki daje gwarancję dłuższej trwałości podczas użytkowania. W tej kwestii można posiłkować się doświadczeniem i wiedzą trenera, który zapewne doradzi jaki model obuwia jest najlepszy dla poszczególnej grupy wiekowej. Dzieci mają czerpać radość z treningów, traktując je jako wspaniały rozwój zainteresowań a nie być nimi umęczone. Dlatego każdy czynnik motywujący do działania jest istotny. Wyposażenie jest bez wątpienia takim czynnikiem.

Powrót do góry