Bezpieczeństwo ponad wszystko – ochraniacze piłkarskie to nie kaprys, to wymóg

Bezpieczeństwo ponad wszystko – ochraniacze piłkarskie to nie kaprys, to wymóg

Dopiero rozpoczynasz karierę piłkarską i zastanawiasz się, jak szybko osiągnąć sukces? Pierwszym krokiem jest nie trening, a odpowiednie wyposażenie. Dlaczego taki wniosek? Widziałeś kiedyś piłkarza, który nie posiada odpowiednich butów, stroju i ochraniaczy i odnosi sukcesy?
Nawet jeśli tak, to wiedz, że niewątpliwie ma szczęście. Największe gwiazdy wiedzą bowiem, że odpowiedni strój, a przede wszystkim ochraniacze piłkarskie, to podstawa. Nie używając tego typu sprzętu, nawet jeśli będziesz chciał osiągnąć sukces, nie będzie to możliwe. Zapytasz zapewne – dlaczego? Otóż mój drogi, nie pozwolą Ci na to kontuzje, które będą pojawiały się bardzo często, jeśli odpowiednio nie zadbasz o swoje golenie. Zastanawiasz się, czy wspomniany gadżet nie będzie przeszkadzał podczas gry? Uspokoimy Cię – jeśli dobrze go dobierzesz, nie musisz się o to martwić. Poniżej przedstawimy Ci aspekty, które powinieneś wziąć pod uwagę podczas wyboru ochraniacza.

Odpowiednia budowa, to podstawa

Kiedy przyjrzysz się dokładniej, zauważysz, że ochraniacze piłkarskie nie należą do skomplikowanego ekwipunku. Podstawowa wersja złożona jest z zewnętrznej płytki wykonanej z twardego materiału, najczęściej polipropylenu. Po wewnętrznej stronie znajdziesz piankę, która będzie chroniła Twoją goleń przed urazem.
Jeżeli zależy ci na ochronie nie tylko piszczeli, ale również kostki, możesz zainwestować w ochraniacze piłkarskie, które wyposażone zostały w plastikowe wkładki, które chronią najbardziej narażone na uraz części kostki.
Przyglądając się rodzajom ochraniaczy, tak naprawdę można wyróżnić trzy rodzaje tego asortymentu. Do listy należy wpisać same płytki (które chronią jedynie piszczel), ochraniacze z częścią chroniącą kostki, której nie da się odczepić oraz takie, które mają część chroniącą kostkę, która przyczepiona jest na rzep. Oznacza to, że piłkarz może wybrać w danym momencie, czy będzie chronił jedynie piszczel, czy również kostkę.

Ochraniacze – zastanów się dobrze i dokonaj odpowiedniego wyboru

Ochraniacze piłkarskie, podobnie jak obuwie, każdy powinien wybierać indywidualnie. Nie ma jednych, uniwersalnych, które pasowałyby do każdej nogi. Piłkarz musi samodzielnie wybrać “deski”. Tylko wtedy będzie miał pewność, że nie przeszkodzą mu podczas najważniejszych fragmentów gry.
Dobierając osłonę, zawodnik powinien skupić się na tym, aby ta nie była zbyt długa, ani za krótka. Tylko idealnie dopasowany do goleni ochraniacz jest w stanie zapewnić nie tylko komfort, ale przede wszystkim bezpieczeństwo podczas gry. Producenci tego sprzętu doskonale zdają sobie z tego sprawę, dlatego też tworzą ochraniacze w wielu rozmiarach, aby każdy piłkarz mógł dostosować produkt do swojej nogi.
Kiedy wyjdziesz na boisko zdasz sobie sprawę z faktu, że długość jest sprawą indywidualną. Tak naprawdę sam powinieneś zdecydować, czy chcesz, aby Twoje ochraniacze były dłuższe czy krótsze. Wypróbuj kilka modeli i sprawdź, w których będzie Ci najwygodniej.

Powrót do góry