Bluza – druga skóra bramkarza

Bluza – druga skóra bramkarza

Bluza bramkarska to obowiązkowy element garderoby każdego bramkarza. Jeżeli zastanawiasz się nad jej zakupem, mamy dobrą wiadomość – wybór jest naprawdę duży… Po dłuższej chwili można dostać zawrotu głowy i wtedy podjęcie ostatecznej decyzji, którą bluzę wybieramy, może się okazać nie lada wyzwaniem.

Dlatego, żeby ułatwić sobie zadanie, warto zapoznać się z garścią informacji, które są kluczowe przy kupnie bluzy bramkarskiej. Dzięki temu będziemy wiedzieli, na co zwracać uwagę, a co jest mało istotne. Bo wygląd zewnętrzny to jedno, a funkcjonalność to drugie. I dlatego nie tylko kolor jest ważny oraz walory zewnętrzne, które cieszą oko. Bramkarz, jak wiadomo, aby złapać piłkę, bardzo często musi się poświęcać, rzucać na murawę i robić wszystko, aby przeciwna drużyna nie zdobyła gola. W solidnie wykonanej bluzie bramkarskiej, która spełnia swoje podstawowe funkcje, będzie to łatwiejsze i bardziej komfortowe. A zatem na co zwracać uwagę i jaka powinna być bluza bramkarska, z której bramkarz będzie zadowolony?

Bluza bramkarska dostosowana do potrzeb

Bluzę bramkarską, podobnie jak wiele innych gadżetów, możemy kupić w różnych wariantach cenowych. Wiadomo, że każdy chciałby mieć model najlepszy i najbardziej profesjonalny… Dlatego jeśli trenujemy amatorsko, raz na jakiś czas, to niepotrzebna jest nam profesjonalna bluza. Czym charakteryzują się takie bluzy? Przykładem mogą być wbudowane w bluzę bramkarską ochraniacze czy różnego rodzaju wypustki, które mają za zadanie ułatwić piłkarzowi chwyt. Dzięki nowym technologiom komfort podczas gry staje się jeszcze większy, dlatego takie bluzy dedykowane są przede wszystkim profesjonalnym bramkarzom. A jeśli gramy sporadycznie, dla rekreacji, chcemy sięgnąć po klasyczną bluzę bez dodatkowych atutów, to powinniśmy skupić się na dobrze dobranym rozmiarze. Bluzy bramkarskie muszą idealnie przylegać do ciała – nie mogą być ani za duże, ani rzecz jasna za małe. Bardzo istotne jest to, z jakiego materiału są one wykonane. Bluzy bramkarskie Nike powstały z myślą o tym, aby bramkarz czuł się komfortowo, dlatego wykonane są z materiału, który jest przewiewny, odprowadza pot, a ponadto zapewnia izolację cieplną. Dzięki temu bramkarz nie będzie czuł żadnego dyskomfortu i będzie mógł w pełni skupić się na grze oraz obronie. 

Bluza bramkarska na lata…

Jeżeli chcemy, aby bluza bramkarska służyła nam przez dłuższy czas, musimy o nią odpowiednio dbać. Przede wszystkim dotyczy to kwestii prania. Tutaj musimy stosować się do zalecań na metce. Zabójcza może być dla niej wysoka temperatura, dlatego bądźmy ostrożni. Równie ważne jest też prawidłowe suszenie. Jeżeli wilgotną po treningu bluzę zostawimy w torbie, nie będziemy jej regularnie prać, to też z pewnością nie przedłużymy jej żywotności.

Bluza bramkarska Nike to niezbędnik bramkarza, dlatego kiedy już wybierzemy swój model, to nie zapomnijmy o niego odpowiednio dbać!

Powrót do góry