Buty Nike: prezentacja

Buty Nike: prezentacja

Nike to marka, której nikomu nie trzeba przedstawiać. Sprzęt i buty sportowe tego producenta znają zarówno amatorzy wielu dyscyplin sportowych, jak i zawodowcy. Korki Nike można spotkać na osiedlowych boiskach, Orlikach, jak i na profesjonalnych stadionach. Buty sportowe tej firmy to małe dzieła sztuki inżynierskiej. Wykorzystano w nich wiele nowoczesnych technologii, które sprawiają, że są pożądane przez sportowców na całym świecie.

Tkanina do zadań specjalnych

Jedną ze stosowanych przez tego producenta technologii jest Gore-tex. To wyjątkowa tkanina, która ma wiele cech pożądanych przez osoby wiodące aktywny tryb życia. Jej zaletą jest trwałość i wodoszczelność. Swoje właściwości zawdzięcza temu, że jest niezwykle porowata – na jednym centymetrze kwadratowym znajduje się aż około 1,4 miliarda porów. Dzięki temu tkanina nie przemaka nawet podczas intensywnych opadów, dlatego czujemy się sucho i wygodnie nawet, gdy uprawiamy sport przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Technologia ta chroni także przed wiatrem. Gore-tex to właściwie cienka membrana, którą się wprasowuje w tkaninę. Taka tkanina jest „oddychająca”, bo choć nie przepuszcza wody, to para woda lub gaz przenikną ją bez problemu. Technologia ta stosowana jest zarówno do produkcji butów, jak na przykład korki Nike czy buty do biegania, ale też do innych części garderoby, jak bluzy czy spodnie, a nawet czapki. Nike Zoom Air to kolejna pożądana przez sportowców cecha butów oferowanych przez tego producenta. Polega na tym, że w butach stosuje się cieńszą niż standardowa poduszkę, dzięki temu stopa sportowca jest podczas biegu czy gry bliżej podłoża i lepiej je czuje. W ten rodzaj wkładki są wyposażone nie tylko korki Nike, ale też buty do biegania, gry w tenisa czy w koszykówkę.

Komfortowe wkładki

Wkładkę wykonuje się z bardzo wytrzymałych włókien syntetycznych. Buty z poduszką powietrzną to jest to, co wielu sportowców lubi najbardziej. Jest ona gwarancją komfortu podczas różnego rodzaju aktywności sportowych. Ta technologia nie tylko daje wygodę, ale także chroni mięśnie, stawy i kości przed narażeniem na kontuzje i urazy. Każdy sportowiec doceni też komfort, jaki daje stopom technologia Nike Free, która wykorzystywana jest przede wszystkim w butach do biegania, choć mają ją też korki Nike. Wiadomo nie od dziś, że najwygodniejsze buty to te, w których czujemy się, jakbyśmy byli boso. Taki efekt daje właśnie ta technologia. Buty wykonane z jej wykorzystaniem są niezwykle lekkie. Duże znaczenie dla komfortu użytkowania obuwia mają podeszwy. Liczy się zarówno materiał, z jakiego zostały wykonane, jak i kształt. Nike Shox to system, który polega na tym, że w tylnej części podeszwy umieszczane są wykonane z poliuretanu puste kolumny, które pod naciskiem się uginają i sportowiec w ten sposób przekazuje na nie większość energii. System ten pomaga w tłumieniu wstrząsów. Buty Nike, w których zastosowano ten system mogą się między sobą różnić, w zależności od rodzaju umieszczonych w nich komór. Korki Nike to doskonały wybór dla każdego piłkarza, bez względu na jego wiek, płeć czy osiągnięte sukcesy.

Powrót do góry