Czy getry piłkarskie wpływają na poziom gry

Czy getry piłkarskie wpływają na poziom gry

Odzież piłkarska o niebagatelnym wpływie na jakość i komfort gry

Każda część odzieży piłkarskiej ma swoją bardzo ważną funkcję. Nie należy się dziwić, że piłkarze przywiązują dużą wagę do zakupu dobrej jakości sprzętu. Takie akcesoria, jak getry piłkarskie także wpływają bezpośrednio na grę poszczególnych zawodników. Piłkarz korzystający z niewygodnych getrów będzie czuł się na boisku niekomfortowo, przez co nie będzie wystarczająco skupiony na grze, nie wykaże też swoich umiejętności podczas toczących się zawodów.

Zwróć uwagę na materiał

Dokonując zakupu getrów piłkarskich należy zwrócić szczególną uwagę na materiał z jakich zostały uszyte. Skarpety, które używamy na co dzień powinny mieć wysoką zawartość bawełny. Z kolei getry piłkarskie w celu odprowadzania wilgoci na zewnątrz nie mogą zawierać wspomnianego materiału. Stąd też poliamid, zwany nylonem wykazujący dużą zdolność schnięcia i odporność na uszkodzenia mechaniczne znajdzie swoje zastosowanie na boisku. To za sprawą tego materiału skóra podczas wysiłku pozostanie sucha.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Podstawową funkcją jaką powinny zapewnić getry piłkarskie to ochrona stóp przed otarciami oraz zabezpieczenie przed przemieszczaniem się nagolenników. Bezpieczeństwo piłkarza i ochrona przed kontuzjami jest zwiększona przy zastosowaniu specjalistycznych skarpet sportowych. Odpowiedni rozmiar i rodzaj zastosowanego materiału pozwoli, aby getry piłkarskie spełniały swoje funkcje.

Powrót do góry