Czy istnieją buty uniwersalne? Adidas Mundial Team obuwiem na każde warunki i pozycję na boisku

Czy istnieją buty uniwersalne? Adidas Mundial Team obuwiem na każde warunki i pozycję na boisku

Jak wybrać odpowiednie buty piłkarskie? To pytanie, które spędza sen z powiek wielu piłkarzom. Nieważne, czy jesteś profesjonalistą, czy grasz amatorsko, rekreacyjnie ze swoimi znajomymi. Dobór odpowiedniego obuwia jest ważny i zanim wybiegniemy na boisku, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Adidas Mundial Team zdaniem wielu, to uniwersalne rozwiązanie niemal w każdym przypadku.

Przeznaczenie twoich butów

Przed dokonaniem zakupu musimy w pierwszej kolejności zastanowić się na przeznaczeniem naszego obuwia sportowego. Producenci dzielą je na te, które dostosowane są do gry na naturalnej trawie, czyli tzw. lanki. Z kolei wkręty czy też mixy używa się w przypadku mokrej, naturalnej trawy. Są doskonałe na grząskie boiska. Duży wachlarz do wyboru mamy w przypadku sztucznej nawierzchni. To turfy będą najbardziej optymalnym rozwiązaniem.

W tej kategorii właśnie należy zwrócić szczególną uwagę na Adidas Mundial Team, czyli jeden z produktów niemieckiej marki odzieżowej zaliczany do absolutnej klasyki. Sekretem tego modelu jest podeszwa z blisko umieszczonymi, niewielkimi korkami. Ich użycie na orlikach gwarantuje stabilizację, zwrotność oraz komfort ułożenia stopy. Doskonale spiszą się także na zmrożonym podłożu. Adidas Mundial Team od wielu lat są wciąż na topie! Poza tym na halę stosuje się obuwie sportowe z kauczukową podeszwą, czyli tradycyjne halówki.

Stopień zaawansowania naszego obuwia

Istotne w momencie dokonywania zakupu butów sportowych jest dopasowanie ich do intensywności naszej gry. Profesjonalne obuwie to meczówki. Do tego grona należy zaliczyć Adidas Mundial Team, które używane są przez profesjonalnych piłkarzy, ale też spiszą się idealnie w przypadku zawodników grywających w niższych, amatorskich ligach. W końcu to sprzęt najwyższej jakości, wykonane z najwyższej jakości materiałów.

W sklepach dostępne są także buty półprofesjonalne, o nieco innym charakterze niż wcześniej wspomniane profesjonalne obuwie na czele z Adidas Mundial Team. W ich przypadku producenci używają bardziej ekonomicznych materiałów, przez co są dostępne w niższej cenie. Dla użytkowników, którzy tylko od czasu do czasu wychodzą na boisko najbardziej optymalne będą buty półamatorskie, które z pewnością zapewnią frajdę podczas zmagań z przyjaciółmi.

Zwróćmy uwagę na detale

Następnym i w zasadzie ostatnim krokiem przed zakupem obuwia piłkarskiego jest zwrócenie uwagi na szczegóły. Zmierzmy swoją stopę w odpowiedni sposób, czyli połóżmy ją bez skarpety na białą kartkę i zaznaczmy kreską, do którego miejsca sięga pięta oraz gdzie kończy się duży palec. Otrzymany odcinek pozwoli nam na porównanie z tabelą rozmiarów danego producenta.

W przypadku Adidas Mundial Team, buty te dopasowują się do stopy, cholewka rozbija się wystarczająco już po kilku pierwszych kontaktach z piłką. Pamiętajmy, żeby dbać o swoje buty, gdyż zlekceważenie ostrzeżeń producenta sprawi, że utracą jakość i wpłynie to negatywnie na komfort z ich użytkowania.

Powrót do góry