Czy warto kupować getry kompresyjne?

Czy warto kupować getry kompresyjne?

Moda na odzież kompresyjną

Coraz więcej sportowców stosuje odzież kompresyjną. To już nie tylko getry, ale także opaski, koszulki czy spodenki. Dostępne są nawet całe kombinezony, które mają za zadanie poprawę krążenia żylnego. Przekłada się to na poprawę wydajności pracy serca, a co za tym idzie, tętno podczas wysiłku jest niższe, a ilość tlenu pompowanego do mięśni będzie znacznie większa. Na rynku dostępne są getry piłkarskie Adidas z kompresją, które są w stanie poprawić metabolizm mięśni.

Co daje optymalizacja ucisku mięśni?

Odpowiedni ucisk mięśni, to jedno z głównych zadań getrów. Muszą być dopasowane w przeciwnym wypadku nie będą spełniały swojej funkcji. Przykładowo getry piłkarskie Adidas są uszyte w taki sposób, aby poprawiały wydolność mięśni, pozwalając na odpowiedni transport substancji odżywczych. Dzięki czemu nogi piłkarza są zabezpieczone przed występowaniem skurczy, które mogą pojawić się po intensywnych minutach spędzonych na boisku.

Kompresja mięśni działa!

Zdaniem specjalistów, jak i piłkarzy kompresja wywołuje pozytywne efekty. Getry piłkarskie Adidas czy innych producentów nie sprawią, że zawodnik pobiegnie szybciej, ale z pewnością po długim i intensywnym treningu czy meczu będzie w stanie regenerować się szybciej. Nie jest odczuwalny dyskomfort w mięśniach po wysiłku, nawet tym krótkim z wieloma wymagającymi sprintami. Kompresja zapewnia podwyższony poziom komfortu oraz możliwości regeneracyjne, lecz sama w sobie nie zapewni lepszych wyników.

Powrót do góry