Czym różnią się getry od legginsów?

Czym różnią się getry od legginsów?

Aspekty modowe wśród sportowców

Czy można mylić legginsy z getrami? Wbrew wszelkim sugestiom otoczenia, nie należy tych nazw stosować zamiennie, ponieważ oznaczają coś zupełnie różnego od siebie. Co najciekawsze, obie części garderoby nie były ze sobą nigdy spokrewnione. Jedyna cecha, która je łączy, to fakt, że okrywają nogi. Getry są pewnego rodzaju skarpetami, najczęściej sięgają do kolan. Z kolei legginsy to alternatywa dla rajstop. Nie gwarantują okrycia nóg, a pozostałych elementów ciała od pasa w dół.

Zastosowanie getrów i legginsów

Także pod względem zastosowania, te dwa elementy odzieży sportowej zasadniczo się od siebie różnią. Getry stosowane są często wśród piłkarzy, to one mają zapewni minimum ruchów stopy w bucie, a także stabilizują założone ochraniacze. Na rynku produktem numer jeden w tej kategorii są getry piłkarskie Adidas. Z kolei legginsy mają za zadanie ocieplać dolne partie ciała. Są dopasowane, często cienkie i błyszczące. Sprawdzą się lepiej podczas zajęć fitness czy biegania.

Ważny element wyposażenia podczas zimy

Wielu sportowców zwraca uwagę na termikę swoich mięśni podczas zimy. Wówczas podczas treningu na świeżym powietrzu należy zadbać o ciepłotę swoich nóg, aby zapobiec skurczom czy poważnym urazom. Getry piłkarskie Adidas posiadają kilka technologii, z których większość ma zapewnić odpowiednie odprowadzanie wilgoci na zewnątrz, ale również utrzymanie temperatury. Podobnie w przypadku legginsów, które stanowią alternatywę dla długich spodni.

Powrót do góry