Dlaczego komplet piłkarski Adidas jest najczęściej wybieranym strojem?

Dlaczego komplet piłkarski Adidas jest najczęściej wybieranym strojem?

Rynek odzieży sportowej od wielu lat jest niezmienny. Dwa pierwsze miejsca są zdominowane przez dwie doskonale każdemu marki – Adidas oraz Nike. Coraz częściej do głosu dochodzi producent Joma, ale jednak w zestawieniach sprzedażowych jest daleko w tyle. Nie zapowiada, żeby to zmieniło się w najbliższej przyszłości.

Dominacja marki Adidas

Niemiecki producent odzieży sportowej, a w szczególności piłkarskiej bije rekordy popularności praktycznie na całym świecie. Wielka walka pomiędzy Adidas a Nike trwa od wielu lat. Jednak to ta pierwsza marka posiada największą globalną wartość, bo sięgającą blisko 17 miliardów dolarów, wobec 7,5 miliardów amerykańskiego przedsiębiorstwa.

Jednak w piłkarskiej branży ta widoczna granica nieznacznie zaciera się. Nie da się ukryć, że największe kluby futbolowe wybierają najczęściej komplet piłkarski Adidas. Najczęściej ten strój przyodziewają zawodnicy angielskiej Premiership, bo proporcja wynosi pięć do jednego.

Dlaczego komplet piłkarski Adidas jest najlepszy?

Wielu sportowców uważa, że to za sprawą nie tylko estetycznego wykonania, ale także wykorzystania niespotykanych jak dotąd technologii. W szczególności chodzi o DriFit, czyli wyprowadzanie wydzielin ciała, potu na zewnątrz oraz ClimaLite, czy intensywne wysuszanie stroju nawet podczas trwającego wysiłku.

Nie może dziwić, że wielu profesjonalnych piłkarzy, klubów sportowych decyduje się na komplet piłkarski Adidas. Wszelki rekord pobił niedawno podpisany kontakt Manchesteru United z firmą Adidas, który będzie trwał przez najbliższe dziesięć sezonów. Niemiecki koncern zagwarantował Czerwonym Diabłom dochód 120 milionów rocznie!

Powrót do góry