Jak dopasować do nogi buty piłkarskie?

Jak dopasować do nogi buty piłkarskie?

Kupując buty, nieważne, czy piłkarskie, czy inne, zdajesz sobie sprawę, że synonimem jakości są te wykonane ze skóry. Buty sportowe w szczególności powinny być wykonane z tego materiału, bo tylko wtedy użytkownik ma pewność, że jeśli o nie odpowiednio zadba, to będą mu służyły latami.

Niestety, jak każdy but, również ten piłkarski musi odpowiednio dopasować się do stopy. Tę właśnie przewagę mają nad innymi buty wykonane ze skóry. Wystarczy, że damy im odrobinę czasu, a staną się jak nasza druga skóra. Jeśli nie macie czasu na to, aby skórzane halówki lub inne obuwie sportowe wykonane z tego tworzywa rozeszły się samoistnie, pokażemy Wam sposób, jak je rozbić.

Halówki – jednym z najważniejszych elementów stroju piłkarskiego

Każdy, kto choć raz miał styczność ze sportem zapewne zdaje sobie sprawę z faktu, że obuwie jest jednym z ważniejszych elementów stroju piłkarskiego. W konsekwencji oznacza to, że powinno być niezwykle wygodne i komfortowe. Podczas gry, zawodnika nie może nic uwierać, ocierać i uciskać. Jeśli tak się stanie, ten nie będzie mógł odpowiednio skupić się na grze. O ile na treningu takie zachowanie może się pojawić, o tyle na najważniejszym meczu niekoniecznie.

Mecz jest po to, aby zawodnik mógł jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności nie tylko publiczności, ale przede wszystkim trenerowi, który patrzy na każdy ruch. Uwierające buty z pewnością mu w tym nie pomogą. Stąd stwierdzenie, że nowe halówki należy odpowiednio przygotować do gry. Buty ze skóry, bo o tych dzisiaj piszemy, posiadają jedną właściwość – muszą przyzwyczaić się do stopy gracza. Jest to ich niepodważalny atut – zachowują się na stopie zupełnie inaczej, jak buty syntetyczne czy tekstylne, które nie mają szansy dopasować się do stopy gracza.

Sposób na rozbicie skórzanych butów

Kiedy kupujesz sportowe buty skórzane, powinieneś wiedzieć, że musi upłynąć trochę czasu, zanim Twoja stopa dopasuje się do nich.

Jeśli jednak potrzebujesz ich od razu, pokażemy Ci sposoby, które pozwolą je odpowiednio “rozbić”, czyli sprawić, aby te szybciej dopasowały się do stopy. Wspomniane niżej metody stosuje wielu piłkarzy, bowiem zdają sobie sprawę z faktu, że komfort na boisku jest najważniejszy.

Wiemy, że wielu wolałoby go wypić, ale alkohol jest pierwszym ze sposobów, które można wykorzystać do rozbicia nowych skórzanych butów sportowych. Jak to zrobić? Wystarczy wetrzeć odrobinę alkoholu w skórą, a ta stanie się bardziej elastyczna, dzięki czemu szybciej dopasuje się do stopy.

Innym sposobem jest umieszczenie szczelnie zawiązanego woreczka z wodą w bucie, a następnie umieszczenie buta na kilka godzin w zamrażarce. Sposób ten staje się coraz bardziej popularny. Należy jednak pamiętać o tym, aby woreczek nie był zbyt mocno wypełniony, aby nie popękał podczas zamarzania wody.

Te dwa sposoby są jednymi z wielu, które stosuje się do rozbicia skórzanych butów. Zaprezentowaliśmy akurat te, bo są nie tylko jednymi z najczęściej wybieranych, ale również najbardziej skutecznymi.

Powrót do góry