Futsal coraz popularniejszy – wybierz odpowiednie obuwie i oddaj się pasji

Futsal coraz popularniejszy – wybierz odpowiednie obuwie i oddaj się pasji

Każda dyscyplina sportu wymaga od zawodnika odpowiedniego przygotowania. Jeśli zaczynasz przygodę z futsalem, zapewne nie wiesz, że podstawą udanego meczu jest nie tylko zgrana drużyna, ale również odpowiednie obuwie, pozwalające bezpiecznie i wygodnie pokonywać zawodników.

Zapewne zdajesz sobie sprawę, że halowa piłka nożna różni się od tradycyjnej nie tylko boiskiem czy wielkością piłki, ale również obuwiem, które wykorzystywane podczas gry. Halówki, bo o nich mowa, to nieodłączny element tej dyscypliny sportu. Pewnie o tym wiesz, ale wolimy o tym przypomnieć, żebyś nie pojawił się na treningu w korkach. One na pewno nie przydadzą Ci się na hali.

Dlaczego tyle mówimy o halówkach? Powinieneś wiedzieć, że ich wybór jest istotny, a dla wielu nie należy do najłatwiejszych. Jeśli należysz do tych osób – poniżej kilka wskazówek, które pozwolą podjąć najlepszą decyzję.

Halówki – co jest najważniejsze w tego typu obuwiu?

Kiedy wybierasz jakikolwiek rodzaj obuwia, na pewno pierwsze oględziny zaczynasz od podeszwy. Wybierając halówki, również musisz zwrócić uwagę na ten element buta. Biegając po hali, zawodnicy się pocą. Wiadomo, że to, co spadnie na podłoże jest natychmiast wycierane, jednak należy uważać, Stąd podeszwa powinna zapewniać stabilizację stopy w każdych warunkach. Zawodnik często zmienia kierunek biegu, startuje do piłki, nie mówiąc już o normalnym bieganiu. Nie może ślizgać się na hali. Stąd tak ważne jest, aby halówki, które wybierzesz posiadały płaską i gumową podeszwę. Dzięki takiemu rozwiązaniu każdy piłkarz będzie miał lepszą przyczepność, co w konsekwencji oznacza lepsze panowanie nad piłką, którą akurat posiada przy nodze.

Kiedy wybierasz gumową podeszwę, zrób również ukłon w stronę pań sprzątających halę po meczu. Oczywiście nie jest to najważniejsze, jednak na pewno będzie im miło, kiedy nie będą musiały wycierać śladów, które pozostawiły Twoje halówki.

Halówki – co poza podeszwą jest ważne?

Wiadomo – podeszwa, to podstawa każdej halówki. Jednak czy poza nią coś jeszcze powinno spędzać sen z powiek zawodników? Oczywiście, że tak. Kolejnym elementem, nad którym koniecznie trzeba się zastanowić jest materiał, z jakich wykonane zostały buty. To on decyduje o tym, czy noga poci się podczas używania butów, a przede wszystkim – jak długo buty wytrzymują. Wchodząc do sklepu sportowego z halówkami szybko zauważysz, że ten sam rodzaj butów może różnić się jedynie ceną. Jeśli zastanawiałeś się kiedyś nad tym faktem, spieszymy z wyjaśnieniami. Otóż producenci tego typu obuwia oferują różne warianty materiałów, z których wykonują obuwie. Nie należy ukrywać, że najtańsze są te wykonane z tworzywa sztucznego, jednak noga nie czuje się w nich komfortowo. Jeśli chcesz, aby noga oddychała, a but idealnie dostosował się do kształtu stopy, wybierz te halówki, które wykonane zostały ze skóry naturalnej. Owszem, są one droższe, ale masz pewność, że doskonale sprawdzą się podczas meczu i wytrzymają dłuższą eksploatację.

Powrót do góry