Futsal – odpowiednie obuwie konieczne do odniesienia sukcesu

Futsal – odpowiednie obuwie konieczne do odniesienia sukcesu

Futsal to dyscyplina sportu, która zdobywa coraz większą popularność. Dzieje się tak nie tylko ze względu na fakt, że zmienność pór roku wymusza na zawodnikach treningi na hali, ale również dlatego, że od kilkudziesięciu lat rozgrywane są Mistrzostwa Świata we wspomnianej dyscyplinie. Jeśli chciałbyś rozpocząć przygodę ze wspomnianą dyscypliną, pamiętaj, że koniecznością będzie nie tylko zapisanie się do klubu, w którym będziesz mógł trenować ale również wyposażenie się w odpowiedni strój. Poniżej przybliżymy jeden z ważniejszych elementów, a mianowicie halówki, czyli obuwie wykorzystywane do gry na hali sportowej.

Adidas – wiodącym producentem halówek

Jak wspomniane zostało na początku artykułu – jednym z najważniejszych elementów stroju piłkarza uprawiającego futsal są halówki, czyli obuwie do gry w piłkę nożna na hali. Jednym z wiodących producentów tego typu obuwia jest Adidas. Jeśli zatem chcecie posiadać buty o odpowiedniej jakości, warto zastanowić się nad kupnem halówek właśnie tego wytwórcy.

Niemniej jednak, nawet, jeśli spodobają Wam się buty wyprodukowane przez kogoś innego, warto sprawdzić je w każdym miejscu. Podpowiemy Wam od razu, że jest kilka strategicznych części, które muszą być idealnie dobrane, abyście mogli odnieść sukces na boisku.

Sukces = odpowiednie obuwie – na co zwrócić uwagę?

Skoro zdradziliśmy już Wam, że sukces zależy od obuwia i jego poszczególnych elementów, nie pozostaje nam nic innego, jak przybliżyć te elementy, na które warto zwrócić uwagę. Zdajemy sobie sprawę z faktu, że dla wielu ogólny wygląd buta będzie najważniejszy (nie ukrywajmy, że szczególnie Panie przykładają do tego szczególną wagę), jednak zanim zdecydujemy się na zakup tych najładniejszych, zastanówmy się nad ich poszczególnymi elementami. Oto one.

Po pierwsze, mamy nadzieję, że zdajecie sobie sprawę z tego, żę stopa podczas biegania poci się. Jeśli zatem chcecie, aby pot ulatywał, a Wasza stopa stabilnie tkwiła w bucie przez cały mecz warto zastanowić się nad wkładką, jaka została zamontowana. Powinniśmy wybrać taką, która skutecznie będzie pochłaniała pot, co sprawi, że noga nie będzie się przesuwała podczas meczu. Poza tym dobrze byłoby, gdyby halówki wykonane zostały z materiału, wówczas cała stopa będzie miała możliwość oddychać przez cały czas użytkowania. Nie martwcie się, jeśli zobaczycie, że halówki Adidas wykonane z materiału wyglądają jak te, w których ćwiczyliście na w-fie w szkole. Okazało się, że największe gwiazdy futsalu preferują właśnie taki typ obuwia. Zastanów się zatem, czy nie wybrać tych wykonanych z materiału. Upewnij się jednak, że tego rodzaju halówki Adidas wyposażył w odpowiednią warstwę zabezpieczającą czubek buta. Tylko takie obuwie pozwoli podczas meczu kopać piłkę tzw. “czubem”. Podczas takiego kopnięcia dodatkowe zabezpieczenie nie tylko pozwoli ochronić stopę przed urazem, ale przede wszystkim nada jeszcze większą prędkość piłce. Należy bowiem podkreślić, że piłka do futsalu, choć mniejsza od tradycyjnej, wykorzystywanej w piłce nożnej, jest od niej cięższa.

Powrót do góry