Futsal to wymagająca gra – na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia?

Futsal to wymagająca gra – na co zwrócić uwagę przy wyborze obuwia?

Futsal, choć wydaje się mniej wymagającą grą niż tradycyjna piłka nożna, wcale taką nie jest. Kiedy przyjrzymy się bliżej zasadom tej gry, zauważymy różnice, które pozwalają śmiało stwierdzić, że halowa piłka nożna do łatwych nie należy.

Już choćby sama piłka – choć mniejsza od tej wykorzystywanej w tradycyjnej piłce nożnej, jest od niej znacznie cięższa. Oznacza to, że zawodnik musi użyć znacznie więcej siły, aby nadać jej odpowiednią prędkość i tor lotu. Biorąc pod uwagę powyższe fakty, śmiało można stwierdzić, że nie tylko przygotowanie fizyczne zawodnika jest tutaj ważne. Powinien również posiadać odpowiednie wyposażenie, aby w tym sporcie odnieść sukces. Stąd pojawił się pomysł na ten artykuł. Chcemy Wam przedstawić najważniejsze aspekty dotyczące obuwia, które jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia piłkarza. Poniżej opiszemy przede wszystkim, jakie obuwie wybrać, aby jego żywotność była jak najdłuższa.

Halówki Adidas – jednymi z najlepszych modeli

Wybierając się do sklepu z obuwiem sportowym przygotuj się na to, że możesz w pierwszym momencie dostać oczopląsu. Obuwia sportowego, w tym halówek, w takim miejscu znajdziesz mnóstwo. Jeśli nie będziesz wiedział, na co zwrócić uwagę, z pewnością pogubisz się i wybierzesz te, które poleci Ci sprzedawca. Chcemy zaznaczyć, że ci nie zawsze znają się na tym, co oferują. Dlatego też dziś dowiesz się, jak sprawdzić halówki pod względem wytrzymałości.

Przeglądając halówki Adidas oraz inne, warto zwrócić uwagę na podeszwę. Należy wziąć pod uwagę fakt, że nawierzchnia, na której przyjdzie Ci grać może nie sprostać Twoim oczekiwaniom. Jeśli zatem chcesz podczas meczu zachować odpowiednią motorykę oraz przyczepność do nawierzchni powinieneś już podczas zakupu butów o to zadbać. Zdajemy sobie sprawę, że za technologią, która zapewni wyżej wymienione aspekty idą również finanse, jednak na zdrowiu i własnym bezpieczeństwie nie można oszczędzać. Zapewniamy Cię, że zainwestowane pieniądze nie pójdą w błoto. Doskonale dobrane halówki Adidas zapewnią Ci nie tylko odpowiednią dynamikę i zwrotność, ale również uchronią przed bolesnymi kontuzjami stawów.

Szukasz butów idealnych? Zwróć na to uwagę

Kiedy szukasz halówek, poza aspektami Twojego bezpieczeństwa powinieneś również wziąć pod uwagę żywotność takiego obuwia. Jak wspomnieliśmy wyżej – dobre modele nie należą do najtańszych, stąd warto skupić się na przykład na tym, z czego wykonano podeszwę. Najlepsze buty to te, w których wspomniany element wykonany został z gumy. Nie dość, że daje najlepszą przyczepność, to jeszcze ściera się najdłużej, dzięki czemu zawodnik ma pewność, że pomimo intensywnej gry, jego nowe buty nie będą do wyrzucenia po pierwszym rozegranym meczu. Co ciekawe – halówki adidas posiadają szczególny wzór na podeszwie, na który warto zwrócić uwagę. Najlepiej, gdybyś znalazł buty, które posiadają charakterystyczne wypustki w kształcie strzałek. Takie buty należą do najlepszych modeli, w które warto zainwestować.

Powrót do góry