Czasami zastanawiamy się, czy dawni wielcy piłkarze byliby w stanie sprostać dzisiejszym gwiazdom futbolu. Jednak, kiedy ogląda się stare mecze, to zauważamy, że technika prowadzenia i przechwytywania piłki oraz wiele innych piłkarskich elementów zdecydowanie różniły się. W głównej mierze to za sprawą zmian, które powstały w kwestii obuwia piłkarskiego.
Korki Adidas odzwierciedlają postęp
Obuwie niemieckiego potentata odzieżowego w pełni pokazują jak rozwinęła się piłka nożna. Wcześniej buty piłkarskie tworzone były z twardej skóry, pokrywały w pełni kostkę zawodnika. Ważyły blisko pół kilograma, a kiedy padał deszcz, to ich waga rosła. Miały też stalowe elementy, które chroniły palce.
Przełom nastąpił dopiero po II Wojnie Światowej, w latach pięćdziesiątych powstały specjalne korki Adidas, które zaprojektował Adi Dassler, założyciel tejże marki. W takim obuwiu pierwszy mecz rozgrali niemieccy piłkarze podczas Pucharu Świata w 1954 roku w Szwajcarii. Wyposażone były w ćwieki, które oferowały niespotykaną jak dotąd przyczepność do murawy.
Współczesne kosmiczne korki Adidas
To co służyło kiedyś zawodnikom ma się nijak do współczesnych butów. Korki Adidas są przykładem pełnej aerodynamiki, są znacznie lżejsze oraz wykorzystują wiele innowacyjnych rozwiązań. Niektórzy zawodowi piłkarze twierdzą, że czują się jakby grali boso. Ich sprzedaż sięga każdego roku praktycznie kilku tysięcy egzemplarzy.
Korki Adidas zapewniają świetną kontrolę nad futbolówką, a ich estetyczne wykonanie to praktycznie wykorzystanie każdego możliwego wybarwienia. Buty są coraz bardziej elastyczne, chronią nie tylko stopy, ale cały staw skokowy.