Jak dbać o strój piłkarski, aby ten służył zawodnikowi przez długi czas?

Jak dbać o strój piłkarski, aby ten służył zawodnikowi przez długi czas?

Nie ulega żadnej wątpliwości, że każde ubranie niszczy się pod wpływem wielu czynników. Strój piłkarski jest jeszcze bardziej narażony na zabrudzenie czy zniszczenie podczas meczu – wślizgi, szarpanina podczas próby odebrania piłki – to wszystko ma wpływ na jego stan. Dlatego też tak ważna jest odpowiednia pielęgnacja kostiumu, która sprawi, że ten będzie nie tylko czysty, ale również niezwykle wytrzymały. Jesteście ciekawi w jaki sposób prać stroje piłkarskie? Na to pytanie odpowiadamy poniżej. 

Pamiętaj o regularnym praniu!

Nie ulega żadnej wątpliwości, że strój piłkarski nie ma łatwego życia. Ciągle przepocony, brudny, rzucany jest w czeluście torby, w której zazwyczaj spędza po treningu kilka godzin. Jeśli tak traktujecie swoje stroje lub tak traktują je Wasze dzieci, nie dziwcie się, że te ciągle trzeba wymieniać na nowe. A wystarczy o niego odpowiednio zadbać.  

Po każdym treningu lub meczu, kiedy wrócicie do domu, wyjmijcie swój strój z torby, wrzućcie do pralki i pierzcie zgodnie z zaleceniami producenta. Te z pewnością znajdziecie na metce. 

Dlaczego regularne pranie odzieży termoaktywnej jest tak ważne? Otóż zaniedbana straci swoje funkcje – nie będzie przepuszczała potu, a co za tym idzie – zawodnik przestanie czuć się w niej komfortowo. A przecież o komfort użytkowania i wygodę najbardziej chodzi w stroju piłkarskim. Jeśli te dwie rzeczy będą dostarczone zawodnikowi, ten będzie mógł się skupić na grze. 

Powrót do góry