Jak dobrać rozmiar getrów piłkarskich?

Jak dobrać rozmiar getrów piłkarskich?

Nieodłączny element stroju piłkarza

Getry piłkarskie już od wielu dekad stały się podstawowym elementem stroju nie tylko zawodowców. Mają za zadanie nie tylko chronić nogi zawodnika, ale też dobrze prezentować się, odnosząc się do barw reprezentowanego klubu czy reprezentacji. Jednak nie zawsze wiemy, w jaki sposób dobrać ich rozmiar, tak aby były zapewniały komfort podczas rozgrywanego meczu czy treningu.

Podstawowe funkcje getrów piłkarskich

Wszystkie getry piłkarskie mają za zadanie odróżniać jedną drużynę od drugiej, stanowią nieodłączny element kolorystyczny barw klubowych. Ponadto mają jeszcze inne ważne zastosowania. Należy zaznaczyć, że to getry piłkarskie odpowiadają za trzymanie ochraniaczy na nogach. Zapewnia to bezpieczeństwo piłkarzom przed otarciom zarówno wewnątrz buta, jak i na zewnątrz, gdy dochodzi do bezpośredniego starcia pomiędzy zawodnikami. Należy pamiętać, że sama skarpeta nie jest w stanie uchronić zawodnika przed urazem.

Na co zwrócić uwagę przy doborze getrów?

Pamiętajmy, aby getry piłkarskie gwarantowały nam przewiewność oraz odpowiednio odprowadzały pot. Z pewnością produkty powszechnie znanych marek będą sprawdzonym wyborem w tej kwestii. Jeśli zakupimy je za małe, to będą powodowały ucisk, co może doprowadzić do poważnych komplikacji z krążeniem krwi. Z kolei zbyt duży rozmiar sprawi, że najzwyczajniej nie będą trzymały się nóg. Standardowo na rynku producenci stosują rozmiarówkę XS-XL lub dostosowują je do rozmiarów buta.

Powrót do góry