Jak uniknąć podróbek Adidas Copa Mundial?

Jak uniknąć podróbek Adidas Copa Mundial?

Produkowane przez wiele lat buty Adidas Copa Mundial to klasyka ekwipunku sportowego. Niestety często dokonując zakupu możemy natrafić na nieuczciwych sprzedawców, którzy chcą nam zaproponować podróbki, daleko odbiegające od oryginału. W jaki sposób odróżnić autentyczne Adidas Copa Mundial od tych fałszywych? Istnieje kilka wskazówek, aby nie stać się ofiarą oszustwa.

Niezmieniona forma od lat Adidas Copa Mundial

To co przyniosło sukces butom Adidas Copa Mundial to fakt, że od daty swojego powstania, czyli od 1978 roku pozostały w niezmienionej formie po dziś. Warto też zwrócić uwagę, że to jeden z nielicznych modeli, który produkowany jest przez firmę Adidas w Niemczech. Stąd też cena jest taka, a nie inna, to pierwsza cecha, na którą warto zwrócić uwagę. Jeśli spotkamy się z Adidas Copa Mundial w zaniżonej kwocie, to warto zapytać sprzedawcę o pochodzenie egzemplarzy, które posiada na stanie.

Nierealne ceny tych butów jednoznacznie wskazują, że mamy do czynienia z podróbką, która nie zagwarantuje nam trwałości, jakości jak w przypadku oryginału. Pamiętajmy, że rzadko też Adidas Copa Mundial są przecenione. Zazwyczaj popyt na nie jest tak duży, że producentowi nie zostają egzemplarze w magazynie. To buty piłkarskie będą w stałej sprzedaży.

Na co zwrócić szczególną uwagę przy sprawdzaniu autentyczności Adidas Copa Mundial?

Podstawowym znakiem rozpoznawczym oprócz ceny jest wklejka, umieszczona po wewnętrznej stronie języka Adidas Copa Mundial. Tam powinniśmy zobaczyć potwierdzenie, że obuwie zostały wykonane w Niemczech. Jednak najistotniejszym szczegółem jest data produkcji buta. Może wydawać się to dziwne, ale tak naprawdę to informacja, która przyda nam się w ocenie ich potencjalnej trwałości. Nie wszyscy użytkownicy wiedzą, że data wykonania Adidas Copa Mundial jest istotna ze względu na użyty klej.

Substancją, którą zostały sklejone buty ma swoją żywotność. Adidas Copa Mundial wyprodukowane w latach dziewięćdziesiątych przy pierwszym kontakcie z wodą mogą się najzwyczajniej rozkleić. Stąd też nie powinniśmy kupować modeli, które przeleżały z niejasnych przyczyn u sprzedawcy kilka lat w magazynie. Po prostu nie warto kupować starych butów, nawet takich jak Adidas Copa Mundial.

Najbardziej widoczny dowód na rozpoznanie podróbki Adidas Copa Mundial

Najprostszym sposobem, aby odróżnić oryginał Adidas Copa Mundial od podróbki jest zwrócenie szczególnej uwagi na podeszwę. W starych butach, fałszywkach plastik znajdujący się u spodu butów bardzo szybko żółknie. Nawet nie używając Adidas Copa Mundial może dojść do takiej sytuacji, nie musimy się o to martwić, gdy zakupimy oryginalny egzemplarz.

Każdy z wymienionych powodów stawia przed nami pytanie – czy nie będzie bezpieczniej zakupić nowe Adidas Copa Mundial u sprawdzonych dostawców? Wówczas o legalności i autentyczności obuwia nie będziemy musieli się martwić. Nie szukajmy na siłę promocji, okazji, czasami warto wydać więcej pieniędzy i mieć stuprocentową pewność, że zostaniemy szczęśliwym posiadaczami prawdziwych Adidas Copa Mundial.

Powrót do góry