Jak wybrać najlepsze obuwie piłkarskie na naturalną nawierzchnię?

Jak wybrać najlepsze obuwie piłkarskie na naturalną nawierzchnię?

Powiedzenie Kazimierza Górskiego: „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie” objaśniają prostotę sportu jakim jest piłka nożna. W rzeczywistości jednak na końcowy sukces składa się wiele czynników. Do nich należy także odpowiednie dobranie obuwia sportowego do naturalnej nawierzchni. Warto dowiedzieć się, jak dobrać korki do tego typu warunków.

Poczuj się komfortowo z korkami Adidas

Korki Adidas zdaniem wielu profesjonalnych piłkarzy należą do ścisłego topu produktów sportowych dostępnych na rynku. Ich pierwszą zaletą jest trwałość, dzięki czemu posłużą nam przez długie lata, kilka sezonów. Poza tym są w stanie zminimalizować ryzyko kontuzji czy urazów. W przypadku gry na trawie nie tylko rozmiar czy materiał jest ważny.

Istotne jest odpowiednie dopasowanie do właśnie tej nawierzchni. Zaleca się, aby posiadać dwa różne typy obuwia, dzięki czemu żadne warunki atmosferyczne nie będą nas w stanie zaskoczyć. Innym rozwiązaniem mogą być korki Adidas w postaci wkrętów. Sześć zakończeń podeszwy można wymieniać, poprzez odkręcanie za pomocą specjalnego klucza.

Rozwiązanie na twardą nawierzchnię

Zdecydowanie najpopularniejszym typem obuwia piłkarskiego są lanki. To klasyczne buty z plastikową podeszwą oraz kołkami. Korki Adidas są w kształcie specjalnych płytek, inni producenci stosują czasami to rozwiązanie w okrągłym kształcie.  Dobrze biega się w nich na suchej murawie.

W lankach gra się komfortowo także na sztucznej nawierzchni, która posiada kilkucentymetrowe włosie lub jest pokryta gumowym granulatem. Tego typu korki Adidas będą wystarczające podczas gry na orlikach.

Powrót do góry