Jakich słynnych piłkarzy sponsoruje Adidas?

Jakich słynnych piłkarzy sponsoruje Adidas?

Dożywotnie kontrakty tylko dla najlepszych

Adidas to marka, która jest rozpoznawalna na całym świecie. To jeden z dwóch, obok Nike czołowych producentów odzieży i obuwia przeznaczonych dla sportowców. Nie ma co się dziwić, iż wiele gwiazd światowego formatu zdecydowało się reklamować swoją twarzą tę niemiecką markę. Firma podpisuje dożywotni kontakt tylko z najlepszymi. Na konto sportowca wpływa kilka milionów dolarów, a w zamian zawsze i wszędzie zobligowany jest do reklamowania stroju sportowego Adidas.

Wielkie gwiazda, wielkie pieniądze

W 2003 roku dożywotni kontrakt z niemiecką marką podpisał jeden z najpopularniejszych wówczas piłkarzy – David Beckham. Choć już zakończył karierę piłkarską, to dres treningowy Adidas nosi z dumą nie tylko podczas uprawiania aktywności fizycznej, ale również na co dzień. Angielski piłkarz jest nadal obecny w mediach, a dodatkowo poszerza serie, kolekcje sygnowanego jego nazwiskiem, czego przykładem są buty Predator Mania.

Współpraca z jednym z najwybitniejszych piłkarzy XXI wieku

Z kolei w 2017 roku doszło do podpisania dożywotniej umowy z Leo Messim. Argentyński piłkarz FC Barcelony stanowi przeciwwagę dla Cristiano Ronaldo, który podpisał podobną umowę z głównym konkurentem niemieckiej firmy, a mianowicie Nike. Kontrakt Messiego opiewa na około miliard dolarów. Dres treningowy Adidas, jak i wiele innych produktów tej marki reklamowanych jest z wizerunkiem argentyńskiego piłkarza. Najpopularniejsza stała się kolekcja Nemeziz.

Powrót do góry