Jakich słynnych piłkarzy sponsoruje Adidas?

Jakich słynnych piłkarzy sponsoruje Adidas?

Adidas jest jednym z dwóch czołowych producentów odzieży i obuwia ubierających sportowców. Na piersiach większości piłkarzy możemy zaobserwować logo Adidas lub Nike. Gwiazdy takie jak Cristiano Ronaldo, Gerard Pique, Neymar Jr czy Robert Lewandowski zdecydowały się na współpracę z Nike (ten pierwszy nawet na dożywotnią!), lecz w szatniach niektórych z nich znajduje się koszulka piłkarska Adidas (np. u Lewandowskiego i Ronaldo, których kluby sponsorowane są przez Adidas). Światowej sławy kluby i piłkarze chętnie współpracują z Adidasem, podpisując niekiedy również dożywotnie kontrakty. Dowiedz się, jacy piłkarze reklamują konkurenta Nike.

Dożywotnie kontrakty z Adidas

W 2003 roku jeden z najpopularniejszych w tym czasie piłkarzy podpisał dożywotni kontrakt z firmą Adidas, którego wartość oszacowano na 160 milionów dolarów. Tym piłkarzem był David Beckham, który zakończył już karierę piłkarską, lecz nadal obecny jest w mediach, a każdego roku na jego konto wpływa kilka milionów dolarów. W ubiegłym roku Adidas wznowił kolekcję butów piłkarskich Predator Mania sygnowanych nazwiskiem Beckhama, które po raz pierwszy ukazały się w 2002 roku. Obuwie Predator Mania nosili również Zinedine Zidane, Steven Gerrard, Raul oraz Alessandro Del Pierro. Cechą charakterystyczną tego modelu jest czerwony język, a wznowienie kultowego obuwia reklamowane było przez samego Beckhama pokazującego pomalowany na czerwono język.

W 2017 roku dożywotni kontrakt z Adidasem podpisał jeden z najwybitniejszych piłkarzy XXI wieku, który związany jest z marką od kilku lat. Mowa o grającym w FC Barcelonie Lionelu Messim, który jest jednym z największych rywali Cristiano Ronaldo na boisku. Czy to przypadek, że Messi zdecydował się współpracować z konkurentem Nike i podpisać dożywotni kontrakt krótko po tym, jak zrobił to Portugalczyk? Kontrakt Messiego z Adidasem wycenia się na ok. miliard dolarów, podobnie jak w przypadku Ronaldo. W Adidas Messi sygnuje swoim nazwiskiem kolekcję butów piłkarskich Nemeziz. Co ciekawe, FC Barcelonę sponsoruje Nike, a więc Messi biega w obuwiu Adidas, nosząc strój Nike, podczas gdy Ronaldo strzela gole w obuwiu Nike i stroju Adidas.

Słynni piłkarze współpracujący z Adidasem

Kontrakt z Adidasem ma również grający w FC Barcelonie Luis Suárez, który był blisko utraty kontraktu po tym, jak podczas Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej rozrywanych w 2014 roku… ugryzł włoskiego piłkarza Giorgia Cheilliniego, za co został zawieszony na 9 spotkań i 4 miesiące. Rzecznik Adidasa zapowiedział, że kontrakt z Urugwajczykiem zostanie zerwany, jednak tak się nie stało i Suárez nadal jest twarzą marki, reklamując linię X.

Z Adidasem związani są również Polacy, m.in. Łukasz Fabiański, na co dzień bramkarz Swansea City, który reklamuje obuwie oraz rękawice bramkarskie Adidas. Buty piłkarskie z trzema paskami nosi również Grzegorz Krychowiak, który został ambasadorem Adidas Football i modelu ACE17. Polak wcześniej związany był z Pumą, lecz w 2017 roku zdecydował się podpisać kontrakt z Adidasem.

Powrót do góry