Jaskrawy strój bramkarski rozprasza napastników

Jaskrawy strój bramkarski rozprasza napastników

Legendarny meksykański bramkarz Jorge Campos pomimo niskiego wzrostu na zawsze zapisał się na kartach historii futbolu. Jeszcze kilkanaście lat temu należał do czołówki golkiperów na świecie. Z jakich umiejętności słynął Campos? Dlaczego podczas gry występował w jaskrawych strojach bramkarskich?

Uwielbiał rozpraszać napastników

Jorge Campos mierzył 175 centymetrów wzrostu, ale mimo tego potrafił siać postrach wśród najlepszych napastników na świecie. Słynął ze znakomitego refleksu, zwinności. Ubierał jaskrawe spodnie bramkarskie, a także bluzy. Nie tylko biły swoją barwą po oczach, ale też miały rozpraszać nacierających na bramkę piłkarzy.
Grał w takich klubach jak UNAM Pumas, Atlante Meksyk oraz Tigres. Nigdy nie zagościł na boiskach europejskich lig. Swoją karierę kończył w Stanach Zjednoczonych, gdzie zagrał w barwach Los Angeles Galaxy oraz Chicago Fire.

Sam był napastnikiem…

Był nazywany „Szalonym Meksykaninem”, gdyż jego interwencje często były ekwilibrystyczne, przesadne pady, robinsonady podobały się licznie zgromadzonej na trybunach widowni. Jednak nie tylko oryginalne spodnie bramkarskie, czy widowiskowość czyniła go wyjątkowym zawodnikiem.
Campos był bramkarzem, który doskonale egzekwował rzuty wolne i karne. W swojej karierze strzelił aż 35 bramek! Czasami jego strzały zdołały przechylić szalę zwycięstwa na korzyść drużyn, które reprezentował. Niestety, dzisiaj tak szalonych bramkarzy nie ma na świecie. Umiejętnością gry nogami dorównuje Camposowi jedynie Manuel Neuer.

Powrót do góry