Jazda na rowerze – ile można schudnąć?

Jazda na rowerze – ile można schudnąć?

Jazda na rowerze to atrakcyjna forma aktywności fizycznej, lubiana przez młodszych i starszych. Czy może stanowić jednocześnie skuteczny sposób na schudnięcie? Zdecydowanie tak! Zobacz, ile kalorii spalisz podczas takiego treningu i jak długo musisz jeździć.

Dlaczego jazda na rowerze pomaga schudnąć?

Podczas jazdy na rowerze spalasz dużo kalorii, chociaż ich liczba uzależniona jest m.in. od osiąganej prędkości. Warto pamiętać, że spalanie kalorii to nie wszystko – ten rodzaj sportu pomaga w schudnięciu na wiele różnych sposobów. Na pewno docenisz pozytywny wpływ na wzrost elastyczności i napięcia skóry, która staje się bardziej jędrna. To nieocenione wsparcie w walce z uporczywym cellulitem! Dodatkową zachętę do jazdy na rowerze może stanowić fakt, że obniża ona poziom złego cholesterolu, redukuje stres, zwiększa pojemność płuc, siłę mięśni i ogólną wydolność organizmu.

Ile kalorii spalam podczas jazdy na rowerze?

Dokładna liczba spalonych kalorii to kwestia indywidualna. Kluczowy są oczywiście przebyty dystans i osiągnięta prędkość. Przy prędkości ok. 20 km/h spalasz mniej więcej 300-400 kcal w ciągu godziny. Wystarczy przyspieszyć do 25 km/h, by osiągnąć już ok. 500-600 kcal. To naprawdę sporo w porównaniu z innymi formami aktywności fizycznej! Tak jak w przypadku innych treningów, ważna jest regularność – systematyczny ruch pozwoli szybciej stracić na wadze. Najlepsze efekty osiągniesz, trenując co najmniej kilka razy w tygodniu, minimum przez 30-40 minut. Warto też jednocześnie wprowadzić zbilansowaną, zdrową dietę.

Powrót do góry