Jesteś piłkarzem? Nogi, to Twoja karta przetargowa? Nie ryzykuj – zabezpiecz je

Jesteś piłkarzem? Nogi, to Twoja karta przetargowa? Nie ryzykuj – zabezpiecz je

Od zawsze marzyła Ci się kariera piłkarska? Teraz nadarzyła się taka okazja? Stanąłeś przed szansą na zostanie sławnym piłkarzem? Pech chce, że kompletnie nie wiesz, jak powinien wyglądać profesjonalny strój piłkarza? Nie chcesz wyjść w tej kwestii na laika? Nia martw się, nie pozwolimy Ci na to. Opowiemy Ci o poszczególnych elementach stroju piłkarza, co pozwoli Ci zostać ekspertem w tej dziedzinie. Dziś na tapetę weźmiemy ochraniacze piłkarskie. Wątpisz, że Ci się przydadzą? Udowodnimy, że są niezbędne podczas meczu, a nawet na treningu.
Zastanawiasz się, dlaczego tak bardzo upieramy się przy tym, że każdy piłkarz powinien mieć swoje “deski”? Wyobraź sobie zatem taką sytuację – pierwszy mecz ekstraklasy, ostatnie minuty rozrywki. Czołowy zawodnik, który właśnie ma strzelać gola zostaje faulowany. Nie ma na sobie ochraniaczy na piszczele. Jego rywal uderza w czuły punkt, który powoduje kontuzję wykluczającą zawodnika z dalszej części sezonu. Przez ten fakt drużyna, z którą szykował się na zwycięstwo przegrywa. Chciałbyś być tym zawodnikiem? Zapewne nie. Mamy nadzieję, że teraz rozumiesz, dlaczego tak bardzo zależy nam na tym, abyś wyposażył się w odpowiednie ochraniacze piłkarskie.

Football grą kontaktową – zapewnij sobie ochronę

Skoro już grasz w piłkę lub zdecydowałeś się na zostanie zawodnikiem, powinieneś zdawać sobie sprawę z faktu, żę piłka nożna jest bardzo kontaktowym sportem, w którym o bolesną kontuzję nietrudno. Obecna gra opiera się na dynamicznych akcjach, które mają drużynie przynieść zwycięstwo. Piłka potrafi w ułamku sekundy znaleźć się na drugim końcu boiska. Liczy się tutaj nie tylko refleks, ale również odpowiednio szybka reakcja i działanie. Zawodnicy coraz bardziej się poświęcają poprzez użycie siły, wślizgi czy intensywną walkę. Nic zatem dziwnego, że federacje piłkarskie, chcąc uniknąć u zawodników niepotrzebnych kontuzji, wprowadziły zakaz grania oficjalnych spotkań bez ochrony goleni. Nie oznacza to jednak, że “deski” są wymagane jedynie w tym czasie. Nawet, jeśli nie jesteś profesjonalistą, a grę w piłkę nożną traktujesz jak rozrywkę, zabezpiecz swoje nogi przed niepotrzebnymi siniakami czy bólem.

Gra rekreacyjna bez odpowiedniej ochrony może oznaczać kłopoty

Nie chcemy Cię straszyć, ale ochraniacze piłkarskie powinieneś wkładać nawet, jeśli idziesz grać z kolegami na orlik. Zapytasz – dlaczego? Przecież grasz tylko z kolegami, nie robisz tego dla pracy zarobkowej. Owszem, masz rację. Jednak nawet w takiej grze zdarzają się sytuacje, w których kolega nieczysto wykona wślizg lub będzie chciał Ci zabrać piłkę. Może dojść do sytuacji, że nieświadomie kopnie Cię w nogę tak niefortunnie, że ta w najlepszym przypadku zostanie złamana. Ochraniacze piłkarskie mają za zadanie ustrzec Cię przed taką sytuacją. Nie jesteś przecież zawodowym piłkarzem, który zarabia krocie i ma do dyspozycji sztab lekarzy, którzy są w stanie mu pomóc w kilka chwil po pojawieniu się kontuzji. Zastanów się zatem, pójdź dobrą drogą – kup ochraniacze i strzeż swoich nóg.

Powrót do góry