Jesteś piłkarzem? Włóż ochraniacze!

Jesteś piłkarzem? Włóż ochraniacze!

Kiedy byłeś małym chłopcem, zapewne marzyłeś o tym, żeby zostać sławnym piłkarzem. Tobie się nie udało, ale Twój syn ma szansę odnieść sukces? Zapewnij mu zatem jak najlepszy start na tej nowej drodze. Nie wiesz od czego zacząć? Przede wszystkim powinieneś wyposażyć go w odpowiedni sprzęt, który pozwoli mu na bezpieczną grę, zarówno na treningu, jak i meczu.
Spoglądasz na profesjonalnych piłkarzy i wydaje Ci się, że wiesz, co powinieneś kupić swojemu dziecku? Czy aby na pewno? Zapewne widzisz koszulkę spodenki, getry i korkotrampki (jeśli zawodnik gra na trawiastym boisku) lub halówki (jeśli gra na hali). Czy wiedziałeś o tym, że poza wymienionymi akcesoriami, ważne, jeśli nie najważniejsze są ochraniacze piłkarskie? Zdziwiony? A jednak. Bez tego gadżetu nie powinieneś wypuszczać swojej pociechy na boisko.

Profesjonalni piłkarze wiedzą, że ochraniacze są istotnym elementem stroju

Zawodnicy, dla których piłka nożna jest wykonywanym zawodem, pomimo faktu, że mają za sobą sztab lekarzy i fizjoteraputów, nigdy nie wychodzą na boisko bez osłony na goleniach. Ochraniacze piłkarskie to podstawowe wyposażenie, o którym nigdy nie zapominają. Wiedzą bowiem, że bolesna kontuzja spowodowana złamaniem piszczeli lub innym urazem, może wykluczyć ich na długi czas, a nawet na zawsze z gry.
Powiesz – ale moje dziecko nie jest zawodowym piłkarzem, więc po co mu ochraniacze piłkarskie? Uwierz mi, nawet jeśli syn gra rekreacyjnie, warto zadbać o jego nogi. Na każdym meczu, nawet jeśli maluch gra dla przyjemności, włącza się w zawodnikach duch walki. O kontuzję wtedy nie trudno. Nie mówię, że piłkarz z drużyny przeciwnej specjalnie będzie kopał Twojego syna po goleniach, ale zdarza się bardzo często, że przy wźlizgach lub próbie odebrania piłki, noga przeciwnika ląduje zamiast na futbolówce, to na nodze piłkarza.

Jakie ochraniacze wybrać?

Przekonałem Cię? Cieszę się ogromnie. Teraz zapewne zadasz pytanie – które ochraniacze piłkarskie wybrać? Na rynku jest bowiem wiele firm, które oferują tego typu sprzęt. Zapamiętaj jedną zasadę – nieważne, czy wybierzesz ochraniacze piłkarskie marki Adidas, Nike czy Pumy, najważniejsze jest, aby idealnie komponowały się z nogą. Muszą na niej leżeć idealnie. Twoje dziecko nie może pamiętać o tym, że je ma na nogach. Jeśli zatem pierwszy raz będziesz wybierał ochraniacze, poproś sprzedawcę o pomoc. W sklepach sportowych pracują specjaliści, którzy z pewnością udzielą Ci fachowej rady.
Zadbaj o swoje dziecko, a unikniesz wizyt u ortopedów, lekarzy czy fizjoterapeutów. Ochraniacze kosztują niewiele, a mogą uchronić Twoje dziecko przed ogromnym bólem i kontuzją, która może wywrzeć ogromne piętno na jego życiu. Ochraniacze sprawią, że pozwolisz mu uniknąć nawet najmniejszych urazów, do których można zaliczyć siniaki czy zadrapania. Być może niewielkie, ale jednak bolesne. Nie pozwól zatem, aby Twój syn piłkę nożną kojarzył z bólem i strachem przed kontuzją. Pozwól, aby cieszył się grą jak najdłużej. Gra rekreacyjna może być także niebezpieczna, wszak piłka nożna jest grą kontaktową, w której o uraz nietrudno.

Powrót do góry