Korki Adidas – technologia i coś ponadto

Korki Adidas – technologia i coś ponadto

Korki Adidas to gwarancja wysokiej jakości, komfortu i bezpieczeństwa. Przyczyniają się do tego nowoczesne technologie stosowane do produkcji obuwia tej firmy. Za rewolucyjną uznana została technologia lacelass. Choć brzmi obco i tajemniczo, to są to po prostu korki bez sznurowadeł. Dzięki punktom stabilizującym, buty trzymają się solidnie na stopach. Pomocny jest w tym także specjalny elastyczny i dobrze przylegający materiał, z którego buty są wykonane. Tego typu korki Adidas są idealnie dopasowane do stopy, a dzięki temu, że są gładkie w miejscu, gdzie zwykle są sznurówki, mają lepszy kontakt z piłką.

Nowoczesne rozwiązania

Te profesjonalne buty sportowe są wręcz naszpikowane ciekawymi rozwiązaniami technologicznymi. System adiPrene gwarantuje odpowiednią amortyzację podczas uderzenia pięty o podłoże. Efekt ten uzyskuje się dzięki zastosowaniu materiału, który jest elastyczny i lepki. Umieszcza się go w podeszwie, tuż pod piętą. Wkładka dzięki swoim właściwościom łatwo się wygina, amortyzuje uderzenia i szybko wraca do stanu wyjściowego. AdiWear to doskonałej jakości guma, z której tworzone są podeszwy butów sportowych. Umieszcza się ją w miejscach, które mają najczęstszy kontakt z podłożem. Jej cechy to duża przyczepność i odporność na ścieranie, dzięki temu podeszwy butów dłużej pozostają w nienagannym stanie. Amortyzacja to jedna z najważniejszych i najbardziej pożądanych cech, jakie powinny mieć buty sportowe. Korki Adidas niezależnie od modelu, mają tę właśnie zaletę. Producenci uzyskują ją na różne sposoby, wykorzystując w tym celu wytworzone w nowoczesnych technologiach materiały. Należy do nich również BOOST, materiał, który uważany jest za rewolucyjny. To tkanina stworzona z wielu tysięcy granulek, które są niezwykle odporne na ścieranie, jak również na obciążenia. Materiał nie odkształca się i doskonale tłumi drgania. Podczas gry w piłkę i uprawiania innych sportów łatwo o urazy, w których mogą ucierpieć nasze mięśnie. By były naszymi sojusznikami a nie słabym punktem, warto zadbać o nie w szczególny sposób.

Mięśnie pod opieką

W odciążeniu mięśni pomoże kolejna wykorzystywana przez firmę Adidas technologia. Bounce to z kolei rozwiązanie, które ma na celu odciążenie mięśni, co pozwala na dłuższe treningi i mniejsze zmęczenie. Duży wpływ na komfort korzystania z butów sportowych mają podeszwy. Ich odpowiednie uformowanie ma wpływ na jakość gry i pozwala uniknąć typowych dla sportowców bólów nóg. Korki Adidas to obuwie niemal idealne. Ich podeszwy są produkowane z wykorzystaniem nowoczesnej technologii o nazwie formotion. To system tak zwanej aktywnej podeszwy. Nietypowa jest też konstrukcja butów, która pozwala kontrolować siły działające na niektóre części nogi, jak kolana czy stopy. W przypadku butów sportowych liczy się również wnętrze. GEOFIT to wyściółka, która chroni stopę w miejscach najbardziej narażonych na otarcia i nacisk w trakcie biegu. Korki Adidas to buty, które powinny znaleźć się w szafie każdego piłkarza, który chce osiągać coraz lepsze wyniki, a jednocześnie dbać o zdrowie i kondycję.

Powrót do góry