Kształtowanie sylwetki – bycie fit jest w modzie

Kształtowanie sylwetki – bycie fit jest w modzie

Obecnie zauważamy tendencje do przejawiania zdrowego stylu życia i promowania go w różnorodny sposób. Taki trend jest jak najbardziej pożądany. Tylko ja wytłumaczyć, że przy modzie na bycie szczupłym i zadbanym, pełnych siłowniach i salach fitness, mamy do czynienia z chorobą cywilizacyjną, jaką jest otyłość?

Jakoś się to nie godzi ze sobą. Współczesne media kreują wizerunek wymodelowanych sylwetek damskich i męskich. Nadwaga na ekranie nie wygląda ładnie, więc zaburza naturalne kanony piękna. Modelki, aktorki, piosenkarki czy inne gwiazdy i celebrytki z pierwszych stron gazet muszą mieć to na uwadze, jeśli chcą być na szczycie. Oczywiście większość z nich będzie zapewniać, że swój wygląd zawdzięcza wspaniałym genom, to bez aktywności fizycznej geny nie narysują mięśni na ciele. Dlatego aktywność fizyczna i ćwiczenie sprawiają, że zapewniamy sobie dobrą kondycję, ale i także przedłużamy młodość swojego ciała i umysłu. Obecnie istnieje coraz więcej możliwości na ruch fizyczny. Istnieją ścieżki rowerowe, są miejsca plenerowe sprzyjające joggingowi lub spacerom z kijkami, baseny, siłownie, sale do ćwiczeń oraz mnóstwo instruktaży jak nawet w domowym zaciszu trenować swoje ciało. Nie trzeba od razu fundować sobie morderczych treningów na siłowni, wystarczy, że poświecimy dla swojego organizmu kilkanaście minut dziennie. Przy obecnym stylu życia, gdzie przesiadamy się z fotela samochodowego na krzesło w pracy, to naprawdę będzie pomocne.

Dbanie o siebie to nasz obowiązek – jak wypełniać go każdego dnia?

Dbanie o swoją kondycję można zapewnić sobie jako formę spędzania czasu wolnego. Idealnie jak włączymy do tego całą rodzinę. Wtedy łączymy przyjemne z pożytecznym. Spędzamy czas z najbliższymi i działamy korzystnie dla zdrowia. Zacieśniamy więzi rodzinne i uczymy dzieci od najmłodszych lat jak ważny jest ruch dla prawidłowego rozwoju. Dzieci bardzo cenią sobie ten czas, gdy robią coś wspólnie z rodzicami. Dlatego aktywni rodzice, to też i aktywne dzieci. Wspólnie można naprawdę wiele, np.: grać w piłkę. Tata włoży rękawice Adidas i stanie się bramkarzem aj jego pociecha z wielką ochotą będzie mus strzelać gole. Pojęcie zdrowego stylu życia jest dzisiaj bardzo popularne. Niestety nie zapobiega to problemom z otyłością i nadwagą. Widać, że ta moda nie dla wszystkich jest na tyle atrakcyjną, aby mogli zrezygnować ze swojego sposobu życia. Żal dzisiaj tego, co było kiedyś i uleciało wraz z postępem cywilizacyjnym. Mowa tu o podwórkach pełnych biegających dzieci i mam proszących, by wróciły do domu. Siedzenie w domu nie było kiedyś zajęciem ciekawym. Dzieci siedziały w domu za karę. Dzisiaj dla niektórych karą jest wyjście na blokowisko, które świeci pustkami. Przecież jest tyle możliwości w domu – można pogadać z kumplem na skype, pograć interaktywnie w grę lub buszować po Internecie. Ruch na świeżym powietrzu jest zbyteczny. Oczywiście jest to plaga dzisiejszych czasów i niewłaściwe myślenie. Niekiedy kontakt z drugim człowiekiem ograniczony wyłącznie do rozmów przez telefon, sprawia, że w rzeczywistości nie mamy o czym z nim rozmawiać. Moda na bycie fit i uprawianie sportu w jakimś stopniu odciąga ludzi z kanapy, ale nie na tyle, żeby dietetycy i inni specjaliści byli bezrobotni. Zacznijmy od zmiany swojego nastawienia, włączmy się w tą zdrową modę i zacznijmy myśleć o sobie. Jeśli chcemy by nasza starość nie ograniczała się jedynie to odczuwania bóli mięśni i stawów, pomyślmy o tym już w młodości. To naprawdę procentuje w późniejszym życiu.

Powrót do góry