Które ochraniacze lepsze – Adidas czy Nike?

Które ochraniacze lepsze – Adidas czy Nike?

Kiedy wchodzisz do sklepu sportowego, szczególnie takiego, gdzie większość sprzętu dotyczy piłki nożnej, zapewne dostajesz oczopląsu. Szczególnie, jeśli dopiero rozpoczynasz przygodę z tą dyscypliną sportu. Mnogość kolorów, rodzajów, ale przede wszystkim producentów sprzętu piłkarskiego, zamiast zachęcać do zakupu, daje często skutek odwrotny.
W dzisiejszym artykule postaramy się pomóc Ci w wyborze osłon na golenie. Rozpoczynając przygodę z piłką nożną, powinieneś wiedzieć, że podstawowym elementem wyposażenia zawodnika są ochraniacze piłkarskie. Dlaczego? Otóż piłka nożna jest sportem kontaktowym, w którym o bolesne kontuzje nietrudno. Szczególnie napastnicy są narażeni na ataki defensywy drużyny przeciwnej i to oni powinni skupić się na wyborze odpowiedniego osprzętu. W sklepach sportowych spotkasz wielu producentów, którzy podjęli się wyprodukowania idealnych ochraniaczy. Dziś porównamy dwóch największych. Mamy nadzieję, że wiedza ta pomoże Ci dobrać odpowiednie ochraniacze piłkarskie. Producenci, których bierzemy dziś na tapetę to Adidas i Nike.

Adidas – na co zwrócił uwagę?

Federacja piłkarska, biorąc pod uwagę ilość kontuzji, jakie powstawały w meczach, na których piłkarze nie posiadali ochraniaczy, ustanowiła przepis, że każdy zawodnik wchodzący na boisko musi posiadać ochraniacze piłkarskie.
Ten fakt wykorzystali producenci sprzętu piłkarskiego, którzy wypuścili na rynek wiele rodzajów osłon na golenie. Jednym z nich jest Adidas, który zawodnikom oferuje “deski”, które zostały wyprodukowane z bardzo twardego tworzywa, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe. Wewnętrzna część została pokryta pianką EVA, która ma za zadanie niwelowanie obciążenia oraz amortyzowanie kopnięć przeciwnika. To co odróżnia jest od konkurenta, to doskonałe zapięcia. Specjalne klamry zapina się z przodu, co sprawia, że ochraniacz idealnie dopasowuje się do nogi zawodnika.

Nike – za co będziesz cenił ochraniacze piłkarskie tej firmy?

Wspomniany wyżej producent zadbał o to, aby oferowane ochraniacze piłkarskie były produktem najwyższej jakości i gwarantowały niebywałe bezpieczeństwo podczas gry. Osłony tej firmy dopasowują się do nogi idealnie, tworząc z kończyną jedną całość. Według ekspertów, ochraniacze tej firmy lepiej osłaniają nogę, tworząc doskonałe nagolenniki. Podobnie zaś, jak ochraniacze Adidas – ich wnętrze zostało zaopatrzone w piankę EVA. Reszta ochraniacza została zaś wykonana z polipropylenu.
Jak widać powyżej – choć podobne, to jednak różne. Nie podpowiemy Ci, które są lepsze. Musisz sam zdecydować. Tylko próbując gry w jednych i drugich, będziesz mógł jasno określić, które bardziej przypadły Ci do gustu. Jedno jest jednak pewne – bez tego gadżetu możesz nabawić się okropnej kontuzji, która jest w stanie wyeliminować Cię z gry na wiele miesięcy. Nie zastanawiaj się zatem nad tym, czy kupić ochraniacze piłkarskie, czy nie. Odpowiedź jest jedna – są niezbędne u każdego zawodnika podczas gry. Biegnij zatem na zakupy. Mamy nadzieję, że nasze porównanie choć w niewielkim stopniu pomoże Ci dokonać odpowiedniego wyboru.

Powrót do góry