Ligi orlikowe – rozgrywki dla amatorów

Ligi orlikowe – rozgrywki dla amatorów

Jeśli interesujesz się piłką nożną i jesteś w stanie skompletować zespół, który chętnie będzie się spotykał, aby pograć razem na orliku, to powinieneś zainteresować się tutejszymi ligami. W wielu miastach jest możliwość zapisania się do orlikowych rozgrywek. Czy warto?

Na czym polega gra w ligach orlikowych?

Kiedy zapiszesz się do którejś z lig na jednym z orlików, będziesz mógł grać mecze z innymi zespołami. Jeśli dotąd trenowaliście tylko między sobą to na pewno będzie miła odmiana. Pozwoli Wam także rozwinąć skrzydła. Z pewnością warto więc poczytać na temat różnych możliwości w Twoim mieście i wybrać tę ligę, w której warunki najbardziej Wam odpowiadają. Za dołączenie do rozgrywek będziesz musiał zapłacić jakąś kwotę, która przeważnie nie jest jednak wysoka, tym bardziej gdy złoży się cały zespół. Kiedy jednak dołączacie do rozgrywek na orliku warto, abyście mieli zgrany zespół. Powinieneś móc na niego liczyć, abyście nie musieli odwoływać meczy z powodu za małej frekwencji i tym podobne. Poza tym oprócz meczów ligowych, warto robić sobie także drużynowe treningi, dzięki którym później w trakcie rozgrywek z innymi teamami będziecie bardziej skuteczni. W końcu przecież musicie być ze sobą zgrani, aby odpowiednio reagować na boisku. Najlepiej, jeśli dopiero kompletujesz zespół, pograjcie trochę razem, a dopiero potem zapiszcie się do ligi. Wtedy będziecie już wiedzieli, kto jak się angażuje i zapobiegniecie ewentualnym rozczarowaniom.

Co będzie Ci potrzebne do gry?

Jeśli dopiero planujesz rozpocząć grę w piłkę nożną, ale nie masz jeszcze wyposażenia, to podpowiadamy, co powinieneś zgromadzić. Na pewno konieczna będzie piłka. My polecamy na przykład modele marki Nike. Dlaczego? Piłka Nike dostępna jest w specjalnych rozmiarach, odpowiednich dla małych boisk czy do gry dla młodych zawodników. Ligi orlikowe są także dostępne dla dzieci, nie tylko dla dorosłych. Jeśli Twój syn czy córka chcą pograć, to dowiedz się, gdzie organizowane są takie zajęcia dla dzieci. W każdym razie, niezależnie od wieku gracza, powinien on mieć odpowiedni strój sportowy. Musi on przepuszczać powietrze i odpowiednio odprowadzać pot, aby zawodnik przez cały czas nie czuł go na skórze, gdyż to może prowadzić do przeziębień i poważniejszych chorób. Ważne są też solidne buty dobrane zgodnie z przeznaczeniem, czyli przede wszystkim dopasowane do nawierzchni. Jeśli to ma być orlik, to wskazane są turfy. Świetnie sprawdzają się w takich miejscach i pozwalają skutecznie prowadzić piłkę. Dzięki nim gracz jest też zwrotny i może szybko zmieniać pozycje, nie ślizgając się po sztucznej trawie.

Piłka jest jedna – czy na pewno?

Piłka jest jedna, a bramki są dwie, jak mówi znany cytat. To prawda, takie są zasady gry, jednak my radzimy, aby mieć zawsze zapasowy produkt do kopania. Dzięki temu, kiedy jedna piłka Nike wpadnie gdzieś w krzaki, można od razu użyć drugiej i nie trzeba robić długich przerw, tracąc czas. Takie są nawet zalecenia na wszelkiego rodzaju rozgrywkach. Inaczej wszystko szło by znacznie wolniej, a przecież różne zespoły chcą grać i nie można blokować boiska zbyt długim poszukiwaniem piłki.

Powrót do góry