Materiał – ten ma ogromne znaczenie podczas gry – część II

Materiał – ten ma ogromne znaczenie podczas gry – część II

W poprzednim artykule zaznaczyliśmy, jak ważne jest, aby stroje piłkarski były wykonane z materiału jak najwyższej jakośc. Przypomnimy tylko, że najlepiej, jeśli te uszyte są z termoaktywnej tkaniny, która sprawia, iż nie straszne są zawodnikowi zmienne warunki atmosferyczne. Ale czy to jedyne wytyczne dotyczące strojów piłkarskich? Okazuje się, że nie. O czym jeszcze należy pamiętać, aby zarówno spodnie piłkarskie, jak i koszulka przetrwały jak najdłużej? Tych informacji szukajcie w poniższym tekście.

Strój piłkarski do zadań specjalnych

Nie ulega żadnej wątpliwości, że mecze piłkarskie, choć nie powinny, często bywają dość brutalne. Oznacza to, że strój piłkarski, a w szczególności koszulki, mogą być narażone na rozerwanie. Co więcej, również częste ich pranie powoduje osłabienie włókien, przez co koszulka staje się słabsza. Aby uniknąć uszkodzenia stroju piłkarskiego warto zadbać o to, aby ten wykonany był z poliestru albo polietylenu. Okazuje się tutaj, że tak zachwalana bawełna absolutnie nie sprawdzi się w strojach piłkarskich. Zastanawiasz się dlaczego? Oto powody:

  • szybko nasiąka wodą;
  • nie blokuje wiatru;
  • szybko traci pierwotny kolor.

Jak widać powyżej, nie ma sensu kupować strojów z tego materiału, ponieważ zmuszeni będziemy co chwilę je wymieniać. Warto zatem postawić na droższy, ale wykonany z innych materiałów kostium. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że nie stanie się z nim nic złego, nawet podczas bardzo brutalnych meczów, czy takich rozgrywanych w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. 

Powrót do góry