Mężczyzna idzie na siłownię – jaki strój powinien wybrać?

Mężczyzna idzie na siłownię – jaki strój powinien wybrać?

Mężczyzna, który idzie pierwszy raz na siłownię, na początku nie przywiązuje wagi do stroju, w jakim będzie ćwiczył. Liczy się dla niego fakt, że kupił karnet, dzięki któremu będzie w stanie poprawić swój wygląd i zdrowie. Ok, możemy się zgodzić, że do wykonywania niektórych ćwiczeń nie są potrzebne specjalne ubiory, jednak warto podczas kupna stroju sportowego zwrócić uwagę na kilka szczegółów, które sprawią, że mężczyzna nie tylko będzie prezentował się lepiej, ale także jego praca na siłowni będzie bardziej efektywna. Na co zatem zwrócić uwagę? Tego dowiecie się w poniższym artykule. 

Szorty – czy można je założyć do wszystkich ćwiczeń?

Mężczyzna, który wybierze się do sklepu sportowego, szuka najczęściej spodni, które nie zajmą mu dużo miejsca w torbie, nie musi biegać po nie na drugi koniec miasta, a przede wszystkim pasują do wielu dyscyplin sportu. Takie właśnie są szorty. Nic zatem dziwnego, że gros panów wybiera właśnie takie spodnie treningowe. Ale czy te pasują do każdej dyscypliny sportu? Jak napisaliśmy – do wielu na pewno. Muszą jednak spełniać określone warunki.

Po pierwsze powinny być luźne. Te, które krępują Wam ruchy nie tylko będą nieestetycznie wyglądać, będzie Wam w nich niewygodnie, ale przede wszystkim mogą być niebezpieczne. Takie spodenki krępują ruchy podczas wykonywania przysiadów, czy ćwiczeń na nogi. Jeśli kupisz za ciasne spodenki, te mogą krępować ruchy w biodrach, co z kolei może spowodować niebezpieczne podwijanie się miednicy. Pamiętajcie zatem, aby dobrze dobrać spodenki do ćwiczeń, bo tylko wtedy będziecie mogli cieszyć się udanym treningiem. 

Powrót do góry