Neymar i Ronaldo reklamują nie tylko Nike

Neymar i Ronaldo reklamują nie tylko Nike

Jedni z najsłynniejszych piłkarzy na świecie, czyli Brazylijczyk Neymar Jr i Portugalczyk Cristiano Ronaldo, wiedzą, jak wykorzystać swoje pięć minut. Ich udział w reklamie sprawia, że nawet najmniej rozpoznawalna marka zaczyna być kojarzona przez fanów piłkarzy, a sprzedaż jej produktów diametralnie wzrasta.

Na naszym rodzimym podwórku jednym z najbardziej rozchwytywanych piłkarzy jest Robert Lewandowski, który wystąpił m.in. w reklamach Coca Cola, Head&Shoulders, T-Mobile, Huaweii, Vistula i Nike. Jego koledzy po fachu, czyli Neymar i Ronaldo, którzy na co dzień również związani są z Nike, nie gardzą także udziałem w innych kampaniach reklamowych. Koszulka piłkarska Nike z nazwiskiem Ronaldo lub Neymara to nie jedyny gadżet, jaki mogą zdobyć fani piłkarzy.

Cristiano Ronaldo w reklamach kosmetyków, telefonów i żywności

Jak wynika z danych zgromadzonych przez Rafaela Buschmanna i Michaela Wulzingera, autorów książki „Football Leaks” za pół dnia pracy przy reklamie Cristiano Ronaldo inkasuje ok. 1,1 mln euro. Taka gwiazda warta jest jednak swojej ceny, co potwierdza udział Portugalczyka w wielu kampaniach reklamowych. Ronaldo do tej pory wystąpił m.in. w reklamach KFC, zegarków Jacob&Co, bielizny CR7, wody toaletowej Legacy, szamponu przeciwłupieżowego Clear, telefonu Samsung Galaxy S5, platformy do gry w pokera online PokerStars, telefonii komórkowej Turk Telekom, oleju silnikowego Castrol i napoju Coca-Cola. W połowie 2017 roku świat obiegła również wiadomość, że Ronaldo weźmie udział w pilocie nowego serialu HBO „Brooklyn Boys”, gdzie zagra samego siebie. Portugalczyk podpisał także dożywotni kontrakt z Nike i swoim nazwiskiem sygnuje kolekcję CR7. Z pewnością jeden z najsłynniejszych piłkarzy świata jeszcze nie raz zaskoczy nas udziałem w kampaniach reklamowych o zasięgu globalnym.

Neymar Jr reklamuje materace, okulary i mydło

Młodszy wiekiem i stażem Brazylijczyk bierze przykład ze starszego kolegi, dzięki czemu również i jego możemy oglądać w wielu kampaniach reklamowych. Neymar Jr do tej pory wystąpił w reklamach polecających m.in. sieć restauracji McDonald’s, maszynki Gillette, materace dla sportowców Airsleep, szampon Japan Scalp-D, samochody Volkswagen, bieliznę Lupo, płyn do płukania jamy ustnej Listerine, okulary Police, Panasonic, ciastka Oreo, chipsy Sabritas oraz mydło antybakteryjne Lifebuoy. Podobnie jak Ronaldo Neymar również podpisał kontrakt z Nike, który kończy się w 2022 roku. Dzięki współpracy z amerykańską marką odzieżową Neymar otrzymał własną kolekcję obuwia NJR, które w najnowszej odsłonie połączyło się z kultową kolekcją Nike Jordan. Brazylijski piłkarz wystąpił także w poruszającej kampanii reklamowej najnowszych słuchawek Beats by Dr. Dre, w której pojawili się Serena Williams, Cara Delevingne, Kris Wu oraz Michael K. Williams. Neymarowi, podobnie jak Ronaldo, również marzyło się wystąpienie w filmie, a jego talent aktorski mogliśmy podziwiać w licznych spotach reklamowych. Marzenie Neymara spełniło się, czego wynikiem jest jego udział w produkcji „xXx: Reakywacja” (2017), u boku takich aktorów jak Vin Diesel oraz Samuel L. Jackson.

Powrót do góry