Nowy rodzaj ochraniaczy – czy podbiją rynek?

Nowy rodzaj ochraniaczy – czy podbiją rynek?

Wiedziałeś, że czołowi zawodnicy największych klubów świata ubezpieczają swoje nogi na wypadek kontuzji? Z raportów wynika,że Robert Lewandowski wycenił swoje nogi na 50 milionów złotych, zaś Messi na 2,3 miliarda złotych. Ronaldo zaś w przypadku kontuzji będzie żądał od ubezpieczyciela aż 465 milionów złotych. Być może wydaje Ci się to śmieszne, jednak nogi piłkarzy są ich narzędziem pracy, więc nie ma się co dziwić, że Ci inwestują w nie jak mogą. Tym bardziej, że wielu zawodników drużyny przeciwnej bardzo często chce ich wyeliminować podczas gry.
Okazuje się, że na rynku pojawiły się ochraniacze, które będą mogły osłonić nogi mistrzów przed niechcianymi faulami. Być może już niedługo wspomnianym panom nie będą potrzebne milionowe ubezpieczenia, a jedynie odpowiednie “deski”. Co ciekawe innowacyjne ochraniacze wymyślili nasi rodacy. Dzięki nim zawodnik nie będzie odczuwał bólu podczas uderzenia.

Czym innowacyjne ochraniacze różnią się od tradycyjnych?

Przyglądając się nowym ochraniaczom, można stwierdzić, że nie różnią się niczym od tych, które od lat można spotkać na rynku. Podczas testów okazuje się jednak, że dotychczasowe osłony w środku wypchane były gąbką, która miała pochłaniać kopnięcia.
Nowy produkt, którym od niedawna zachwyca się cały świat futbolu, w środku posiadają “ciesz”, która podczas uderzenia ścina się. Brzmi dziwnie? Co najmniej. Kiedy jednak poznacie zasadę działania ochraniacza, zgodnie stwierdzicie, że jest to banalny pomysł.
Nowe ochraniacze wyposażone zostały w specjalny materiał, który podczas małego nacisku reaguje jak ciecz. Jeśli jednak dojdzie do gwałtownego ruchu lub na ochraniacz działa duża siła nacisku, “ciecz” zamienia się w ciało stałe. Wspomniany materiał był znany już długi czas, jednak do tej pory pory przez wiele lat uznawany był jako zbędny. Jego ciekły stan skupienia uznawano za ogromną wadę. Po propozycji ochraniaczy widać jednak, że wada zmieniła się w ogromną zaletę, którą docenia nawet Adidas.

Dlaczego ochraniacze są tak ważne w życiu każdego piłkarza?

Zapewne wielokrotnie zastanawiałeś się, po co robi si tyle szumu wokół ochraniaczy piłkarskich. Otóż jest to niezbędny element stroju każdego zawodnika. Nie bez powodu Federacja Piłkarska wprowadziła przepis, który mówi, że każdy zawodnik, który wychodzi na murawę, musi mieć założone ochraniacze. Zapis ten pojawił się po wielu latach obserwacji, kiedy członkowie wspomnianej organizacji wielokrotnie doznawali urazów podczas meczów.
Ochraniacze, które zakładają zawodnicy powinny być lekkie, przewiewne i idealnie przylegać do nogi. Producenci prześcigają się w stworzeniu produktu idealnego. Być może ten, który został stworzony przez zespół z Politechniki Warszawskiej właśnie nim jest? Okaże się po fazie testów. Jeśli tak, będą bić się o niego najwięksi z największych. Opracowane przez zespół z PW ochraniacze spełniają bowiem wszystkie warunki ochraniaczy idealnych. Jeżeli założenie się sprawdzi, podczas meczu będzie bolało tego, który kopie.

Powrót do góry