Ochraniacze i getry odpowiadające za krążenie krwi u piłkarzy

Ochraniacze i getry odpowiadające za krążenie krwi u piłkarzy

Jakie ochraniacze wybrać?

Ochraniacze piłkarskie stanowią obowiązkowy element odzieży zawodnika. To one zwiększają bezpieczeństwo kostek oraz piszczeli piłkarzy. Jednak, aby tak się stało, to muszą być prawidłowo dobrane. Dokonując zakupu należy wybrać z ich dwóch rodzajów – krótkich lub długich. Każde z nich ochronią dolne partie nóg przed poważnymi urazami. Należy pamiętać, że aby ochraniacze były odpowiednie, to powinny zostać przymierzone razem z obuwiem i getrami piłkarskimi.

Prawidłowe założenie ochraniaczy gwarancją komfortu

Zakładanie ochraniaczy to sprawa prosta, która nie wymaga dużej ilości czasu. W pierwszej kolejności należy je ubrać na dolną partię, a następnie zaciągnąć na nie getry piłkarskie. To one odpowiadają za stabilizację ochraniaczy na nodze. Często w tym celu stosuje się specjalne taśmy lub opaski. Nie należy jednak ich ściskać zbyt mocno, ponieważ przełoży się to negatywnie na krążenie krwi.

Zapewnienie optymalnego krążenia krwi

To w jaki sposób dobierzemy ochraniacze i getry piłkarskie uzależnia prawidłowy przepływ krwi podczas wykonywanego wysiłku. Z pewnością decyduje rozmiar tych elementów odzieży piłkarskiej. Jeśli będą za małe, to ucisk będzie za mocny. Z kolei, jeśli profesjonalny gracz ubierze zbyt duże ochraniacze p i getry piłkarskie, to nie będą one stabilnie trzymać się nogi. Tego typu akcesorium jest niezbędne i aby rozpocząć grę na wysokim poziomie zaawansowania należy o nie zadbać.

Powrót do góry