Ochraniacze piłkarskie spadają? Podpowiemy Ci, co zrobić w takiej sytuacji

Ochraniacze piłkarskie spadają? Podpowiemy Ci, co zrobić w takiej sytuacji

Ochrona nóg podczas meczu piłkarskiego jest jednym z istotniejszych elementów w czasie gry. Wiadomo, że piłkarz kopiąc piłkę myśli, aby strzelić gola lub dobrze podać ją do kolegi z drużyny. Zapomina wtedy o ochronie własnego ciała. A jak sami się możecie domyślić – piłka nożna jest sportem kontaktowym, co oznacza, że o bolesną kontuzję nietrudno. Co zatem zrobić, żeby podczas meczu skupić się na piłce, a nie na własnych nogach (choć to one są tutaj właśnie na wagę złota)? Wystarczy wyposażyć się w ochraniacze piłkarskie, które będą przysłowiowym aniołem stróżem naszych nóg w czasie gry.
Jesteś początkującym piłkarzem i kompletnie nie wiesz na co zwrócić uwagę podczas wyboru tego arcyważnego elementu stroju piłkarskiego? Dziś podpowiemy Ci, które “deski” są najlepsze i co zrobić, jeśli okaże się, że podczas gry niestety Ci spadają (generalnie nie powinno tak być. Jeśli ochraniacze piłkarskie spadają oznacza to, że zostały źle dobrane).

Na co zwrócić uwagę podczas wyboru osłony na piszczele?

Stajesz w sklepie sportowym przed półką z ochraniaczami i dostajesz oczopląsu? Mnogość rodzajów, kolorów i marek Cię onieśmiela? Znamy to. Zanim zatem wybierzesz się do sklepu lub zajrzysz do sklepu internetowego, warto zapoznać się z podstawami doboru ochraniaczy.
Podczas tego rytuału po pierwsze musisz odpowiedzieć sobie na pytanie – czy grę piłkarską traktujesz jako rozrywkę i grywasz sporadycznie, czy jednak chcesz zostać profesjonalistą. Jeśli jesteś amatorem nie potrzebujesz zaawansowanych ochraniaczy z wieloma udogodnieniami. Nie twierdzimy, że masz ich sobie nie kupić dla samego siebie, jednak nie będą Ci potrzebne. Jeśli jednak z piłką nożną wiążesz swoją przyszłość, powinieneś zagwarantować sobie maksimum bezpieczeństwa i wybrać ochraniacze piłkarskie bardziej zaawansowane. Podczas wyboru zwróć uwagę na ich kształt – powinien być ergonomiczny, przez co idealnie dopasuje się do nogi. Ważny jest także fakt, czy podczas meczu osłona spada czy nie.

Co zrobić, jeśli ochraniacze piłkarskie spadają z nogi?

Zdarzyło Ci się, że pomimo idealnego doboru tego akcesoria, ochraniacz spadał Ci z nogi? Wpadałeś wtedy w panikę? Szczerze powiemy, że Ci się nie dziwimy – najważniejszy moment meczu, a Ty czujesz, że “deska” wysuwa się z miejsca, na którym powinna być. Nieciekawa sytuacja. Podpowiemy Ci zatem co zrobić, żeby ochraniacze piłkarskie pozostawały zawsze na swoim miejscu.
Przeważnie producenci osłon na piszczele wyposażają je w specjalne rzepy, które mają utrzymać produkt na nodze. Co jednak, jeśli okazuje się, że “deska” nadal spada? W sklepach sportowych możesz kupić specjalne taśmy, które mocują ochraniacze do nogi (dosłownie, bowiem tejpy przykleja się bezpośrednio do nogi – wiemy boli, jeśli masz owłosienie, jednak jest to doskonały sposób na utrzymanie “deski” w odpowiednim położeniu). Jeśli te jednorazowe nie zdają egzaminu lub grasz tak często, że najzwyczajniej w świecie nie opłaca Ci się ich co chwilę kupować, możesz pokusić się o kupno wielorazowych opasek na getry, które idealnie będą trzymać Twoje ochraniacze.

Powrót do góry