Odprowadzanie wilgoci, czyli czym jest technologia Dri-Fit?

Odprowadzanie wilgoci, czyli czym jest technologia Dri-Fit?

Rewolucja na rynku odzieży sportowej

Komfort ćwiczeń może zapewnić odpowiedni dres piłkarski, który bez względu na panujące warunki atmosferyczne odpowiednio odprowadzi wilgoć. Najwięksi potentaci na rynku produkcji odzieży sportowej prześcigają się w rozwiązaniach. Sprawne odprowadzanie wilgoci zapewni skórze suchość i komfort, sprzyja to uprawianiu piłki nożnej na świeżym powietrzu. Materiał Dri-Fit został wprowadzony na rynek po to, aby osoby aktywne mogły ćwiczyć bez względu na panującą aurę.

Osiągnięcie firmy Nike

Technologia Dri-Fit to innowacja wprowadzona na rynek w 1991 roku przez amerykańską firmę Nike. To efekt wieloletnich badań i testów. Zespół, który pracował nad tą innowacją chciał stworzyć włókna, które w skuteczny sposób będą w stanie odprowadzić wilgoć.Dres piłkarski wykorzystujący wspomnianą technologię posiada mikrowłókna, które łączone są w specjalny sposób przez ostre igły kulkowe z zaokrąglonymi końcówkami. Te nowoczesne procesy szybko przyniosły spodziewane rezultaty.

Korzyści wykorzystywania Dri-Fit

Zachowanie uczucia suchości i komfortu skóry, to główne zalety zastosowanej technologii Dri-Fit w dresie piłkarskim. Nawet podczas intensywnego treningu na dworze, ubranie jest w stanie odprowadzić wilgoć ze swojej powierzchni. Właściwości pozostają niezmienne przez cały okres użytkowania stroju. Dres piłkarski za pomocą mikrokanalików po zewnętrznej swojej części odparowuje wilgoć. Wspomaga to skórę w naturalnym regulowaniu temperatury ciała.

Powrót do góry