Piłka Nike kontra Adidas – którą markę wybrać?

Piłka Nike kontra Adidas – którą markę wybrać?

Zakup piłki nożnej nie jest prosty. W ogromie różnych produktów można się bowiem łatwo zgubić. Na co zatem zwrócić szczególną uwagę, aby być później zadowolonym z zakupu? Podpowiadamy, które markowe produkty warto obejrzeć nim podejmiesz decyzję o nabyciu konkretnej piłki.

Jakość piłek od Nike i Adidasa

Zastanów się najpierw, do jakich celów potrzebna jest Ci piłka. Jeśli ma być to produkt do stosowania na co dzień podczas treningów, to praktycznie możesz wybrać dowolną piłkę, która tylko Ci się spodoba. Wiadomo bowiem, że podczas ćwiczeń piłka nie jest tak bardzo narażona na uszkodzenia, jak podczas prawdziwych rozgrywek piłkarskich. Istotne jest również podłoże. Jeśli bowiem gracie na zewnątrz, na mokrej nawierzchni, to piłka może nasiąkać wodą, co będzie się przyczyniało do jej szybszego zniszczenia. By tego uniknąć, można wybrać jeden z modeli bezszwowych, zgrzewanych termicznie. Dzięki temu woda będzie spływać po piłce, a nie wnikać w miejsca łączeń materiału. Zarówno Adidas, jak i Nike oferują wiele modeli nowoczesnych, solidnie wykonanych piłek. Twój wybór powinien więc zależeć głównie od przeznaczenia produktu, a także od tego, którą markę po prostu wolisz.

Piłka marki Adidas na ważne mecze

Przeglądając piłki Adidasa, na pewno zauważysz co najmniej kilka znakomitych replik produktów turniejowych. To modele, które chciałby mieć nie tylko zawodnik, ale też kolekcjoner. Będą znakomicie zdobić pomieszczenie i oczywiście doskonale sprawdzą się podczas gry. Polecalibyśmy je szczególnie jako piłki meczowe podczas ważnych rozgrywek. Jeśli na przykład bierzesz udział w meczach ligi orlikowej, taka solidna piłka na pewno Ci się przyda. Wytrzyma nawet w wyjątkowo ciężkich warunkach, przy bardzo emocjonujących rozgrywkach. Warta uwagi jest na przykład piłka Adidas Telstar 18 Ekstraklasa OMB CE7373. Taka właśnie piłka będzie wykorzystywana podczas meczy polskiej Ekstraklasy. Warto zainteresować się tą nowością także ze względu na znakomitą powłokę, która zwiększa precyzję uderzenia.

Piłka Nike na orlika

Z kolei marka Nike ma do zaproponowania wiele modeli, które sprawdzą się podczas meczów na mniejszych obszarach. Jeśli szukasz piłki do wykorzystania na co dzień na orliku albo na małej sali gimnastycznej, to znajdziesz taki model na pewno wśród produktów Nike. Taki model nie musi być aż tak wytrzymały jak piłka meczowa. Może też być nieco mniejszy, ze względu na ograniczoną powierzchnię gry. Piłka Nike, którą wybierzesz, na pewno jednak będzie doskonale trzymała powietrze i zapewni Ci jakość, jakiej oczekujesz. Ta marka proponuje znakomity wybór piłek szytych maszynowo. Każda piłka Nike złożona jest z kilku solidnych warstw, posiada też solidną dętkę, która zapobiega odkształcaniu.

Wybór produktu dla dziecka

Jeśli z kolei szukasz piłki, która będzie dobra dla Twojego dziecka, to także znajdziesz coś odpowiedniego wśród markowych produktów. Dobra będzie na przykład piłka Nike Strike Team Football o wadze 290 g. Chłopcom łatwiej będzie ją prowadzić i precyzyjnie podawać. Oczywiście, jest o wiele więcej propozycji tego typu. Wystarczy tylko dobrze poszukać, gdyż tak samo Adidas ma w swojej ofercie produkty dla dzieci.

Powrót do góry