Pomysły na aktywne spędzanie czasu jesienią i zimą

Pomysły na aktywne spędzanie czasu jesienią i zimą

Jesień i zima to zdecydowanie czas kiedy tracimy ochotę na aktywność fizyczną. Pogoda nie zachęca do wychodzenia z domu. Zmrok zapada szybciej, przez co jesteśmy ciągle zmęczeni i brak nam energii. Warto jednak się temu przeciwstawić! Warto znaleźć w sobie motywację do aktywności fizycznej. Nie stracimy wtedy kondycji i poprawimy nasze ogólne samopoczucie, które zimą i jesienią zawsze się obniża. Sprawdźcie nasze pomysły na aktywne spędzanie czasu jesienią i zimą.

Jesienne i zimowe aktywności

Wyjdź na spacer

Jeśli tylko pozwala na to pogoda – wyjdź na świeże powietrze! Wybierz się na spacer do parku lub do lasu. Wyprawa do lasu na grzyby to świetna okazja do spędzenia czasu z całą rodziną. W jesiennym wydaniu wiele miejsc pięknie się prezentuje. Spróbuj odwiedzić miejsca w Twojej okolicy, w których dotychczas nie byłeś. Może jakiś park narodowy? Albo pałac z pięknym parkiem? Takie mini wyprawy to pierwszy krok do zaprzyjaźnienia się z chłodniejszym okresem roku.

Spróbuj nordic walking

Spacery są wskazane dla każdego. Możesz skorzystać z uroków natury i przy okazji polepszyć swoją kondycję. Spróbuj chodzenia z kijkami czyli nordic walking. To aktywność, która na pierwszy rzut oka wydaje się bardzo prosta. I taka jest, ale przez użycie kijków powoduje, że zaangażowane są prawie wszystkie mięśnie! Wybierz ciekawą trasę w Twojej okolicy i wypróbuj chodzenie z kijkami. Będziesz zdziwiony jak pozytywna jest ta aktywność!

Wybierz się na rower

Jesień to też świetny czas na wyprawy rowerowe. Nadchodzi bezdeszczowy weekend? Zapakuj rowery do samochodu i pojedź za miasto. Dotlenisz ciało i mózg, zadbasz o kondycję i przy okazji odwiedzisz nowe miejsce! Jesienna rowerowa wyprawa sprawdzi się też jako aktywność dla całej rodziny i małych dzieci. Pokaż swoim dzieciom, że jesień to równie dobra pora roku jak lato i wiosna!

Siłownia i fitness

Gdy temperatura spada, a deszcz i śnieg częściej się pojawiają wybierz aktywności pod dachem. Doskonałym wyborem jest siłownia oraz zajęcia fitness. Możesz wybrać zajęcia z trenerem personalnym, ćwiczyć samodzielnie lub wybrać zajęcia grupowe. Oferta klubów fitness jest tak bogata, że każdy znajdzie coś dla siebie.

Pływalnia

Jesień i zima to też dobry czas na odwiedzenie pływalni. Pływanie doskonale działa na całe ciało. Ta aktywność jest szczególnie wskazana dla osób, które dużo w pracy siedzą i muszą dbać o swój kręgosłup. Niektóre osoby omijają pływalnię w czasie chłodniejszych miesięcy, w obawie przed chorobą. Nie musisz się tego bać! Pamiętaj tylko, aby dokładnie wysuszyć włosy i nie wychodzić na zewnątrz z odsłoniętym, wilgotnym ciałem. Niektóre pływalnie mają też saunę. Warto spróbować saunowania, podnosi ono bowiem odporność!

A może łyżwy i sanki?

Doskonałym pomysłem na zimową aktywność jest jazda na łyżwach. Łyżwy działają na ciało i mięśnie podobnie jak rolki. Godzina jazdy po lodowisku daje mnóstwo energii i radości. Zimą warto też zabrać rodzinę na sanki. Warto korzystać ze śniegu i pokazywać dzieciom, że zimą też można się dobrze bawić na zewnątrz.

Pamiętaj o odpowiednim stroju!

Wybierając jakąkolwiek aktywność na świeżym powietrzu jesienią i zimą, trzeba pamiętać o odpowiednim stroju. Nie można ubrać się za cienko, bo może zmarznąć. Za wiele warstw też nie jest wskazanych, bo można się przegrzać. Warto ubrać się w bieliznę termiczną z długim rękawem. Na to można założyć bluzę lub koszulkę, np. koszulka Nike Polska. Pamiętajcie też o czapkach i szalikach, które pomogą uniknąć przeziębienia!

Powrót do góry