Problemy piłkarzy – wybór odpowiednich ochraniaczy jednym z nich

Problemy piłkarzy – wybór odpowiednich ochraniaczy jednym z nich

Ochraniacze piłkarskie są jednym z ważniejszych elementów stroju piłkarskiego. To właśnie one chronią nogi piłkarzy przed urazami. Jeśli dopiero zaczynasz przygodę z piłką nożną i zastanawiasz się nad tym, czy taki gadżet będzie Ci potrzebny, jasno odpowiadamy – TAK.
Poza wyborem odpowiedniego modelu, młodzi adepci piłki nożnej zastanawiają się, czy pomimo doboru odpowiedniego ochraniacza, ten nie będzie zsuwał im się z nogi. W tym miejscu chcemy Was uspokoić – jeśli ochraniacz idealnie będzie przylegał do nogi, nie musisz martwić się o jego zsuwanie z nogi. Nie ma takiej możliwości, bowiem do kompletu otrzymasz zapewne specjalne kompresyjne nakładki pod które wsuwa się ochraniacze piłkarskie. W wielu z nich producenci wbudowali dodatkową kieszeń, na której ochraniacz będzie się zatrzymywał podczas ruchów. Dodatkową ochroną przed zsuwaniem jest także getra, która także dociska “deskę” do Twojej nogi. Jeśli idealnie je dobierzesz, jesteśmy w stanie zapewnić Cię, że podczas gry zupełnie zapomnisz o tym, że masz je na nogach.

Kto wybiera ochraniacze piłkarskie z wbudowaną osłoną na kostki?

Z racji tego, że producenci tworzą ochraniacze piłkarskie wraz z wbudowanymi ochraniaczami na kostki, warto zastanowić się kto z nich korzysta? Jeśli jesteś starszym zawodnikiem i chcesz kupić taki ekwipunek, może okazać się, że nie znajdziesz odpowiedniego dla siebie rozmiaru. Dlaczego? Okazuje się, że tego rodzaju osłona jest najczęściej stosowana u najmłodszych zawodników. Starsi koledzy, również ci, którzy grają na najwyższych szczeblach wybierają same “deski”. Pozwala im to obniżyć masę stroju, który muszą dźwigać podczas całego meczu.
Jeśli dorosły piłkarz wybierze idealne ochraniacze piłkarskie na golenie, dodatkowa ochrona w postaci osłony na kostki nie będzie mu potrzebna. Bez nich noga piłkarza również zostanie osłonięta, dzięki czemu nie jest narażona na kontuzje.
Na rynku można spotkać wiele różnych modeli, dzięki czemu zawodnik ma możliwość wyboru idealnego ochraniacza, który zapewni mu nie tylko ochronę, ale również komfort podczas gry.

Czy ochraniacze piłkarskie są potrzebne?

Zapewne zadawałeś sobie to pytanie wielokrotnie. Szczególnie, jeśli zdarzyło Ci się wybrać nieodpowiedni model, przez co gra nie należała do najprzyjemniejszych. Patrząc na największe gwiazdy footballu, które bez tej osłony nie wychodzą na boisko, odpowiedź powinna sama Ci się nasunąć. Oczywiście jest to niezbędne akcesorium w sportowej torbie każdego piłkarza. I nie piszemy tego dlatego, żeby zapewnić dobrą sprzedaż, a dlatego, że chcemy uświadomić Ci, że piłka nożna jest sportem kontaktowym. Jeśli nawet zawodnik drużyny przeciwnej niechcący kopnie Cię w piszczel, może dojść do nieprzyjemnej kontuzji, która wyeliminuje Cię na wiele miesięcy z gry. Nie chciałbyś tego, prawda? Nie zastanawiaj się zatem, tylko biegnij wybierać odpowiednie dla Ciebie ochraniacze. Jeśli będziesz miał z tym problem, poproś o pomoc sprzedawcę.

Powrót do góry