Profesjonalne, półprofesjonalne, a może amatorskie – jaki rodzaj obuwia piłkarskiego wybrać?

Profesjonalne, półprofesjonalne, a może amatorskie – jaki rodzaj obuwia piłkarskiego wybrać?

Stoisz właśnie przed wyborem obuwia sportowego? Wiesz, że będziesz piłkarzem, tylko nie do końca zdajesz sobie sprawę z tego, które buty będą dla Ciebie najlepsze? Opowiemy Ci dziś o obuwiu profesjonalnym i mniej profesjonalnym. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki pomogą Ci podjąć słuszny wybór.

Jako początkujący zawodnik, zapewne myślisz, że profesjonalne korki nie są dla Ciebie. Musimy Cię niestety rozczarować – może okazać się, że będziesz potrzebował właśnie takich butów. Wszystko zależy od zaawansowania Twojej gry i trenera, który będzie od Ciebie wiele wymagał.

Nawet jeśli grasz w przy osiedlowym klubie, który robi to rekreacyjnie, nie zawsze musisz kupować buty nieprofesjonalne. Dzisiaj opowiemy Ci po trosze o każdym rodzaju. Chcemy powiem, abyś świadomie podjął decyzję o zakupie odpowiednich halówek Adidas lub korkotrampek.

Profesjonalne i półprofesjonalne – zastanów się nad nimi

Szukając odpowiednich butów, zawsze trafisz na te profesjonalne. Nawet jeśli ktoś odradza Ci ich kupno już na samym początku, nie słuchaj go. Każdy bowiem ma prawo do zakupu takich butów, na jakie ma ochotę. Ale co mamy na myśli pod terminem buty profesjonalne? Otóż są to buty dla piłkarzy, którzy zawodowo grają w piłkę. Nie oznacza to jednak, że Ci grający w niższych ligach lub amatorzy, którzy stawiają na sprzęt z najwyższej półki nie mogą pokusić się o ich zakup. Wręcz przeciwnie. Możesz je mieć. Spośród innych wyróżnia je jakość korków i zupełnie inny komfort gry. Poza tym takie buty wyposażone zostały w technologię, która poprawia ich amortyzację i przyczepność.

Trochę niższą klasę prezentują halówki Adidas i korki półprofesjonalne. Zawierają dokładnie te same komponenty, co buty profesjonalne, jednak wykonuje się je z tańszych materiałów, dzięki czemu są dostępne dla większej grupy graczy. Nie umniejsza to jednak komfortu, jakie dają podczas gry. Można w niektórych także spotkać specjalne technologie zapewniające bezpieczeństwo.

Półamatorskie i rekreacyjne – dla kogo?

W sklepach sportowych sprzedawca może nam również zaproponować halówki Adidas lub korki rekreacyjne lub półamatorskie. Postaramy się jasno określić podział wspomnianego obuwia, żebyś nie miał wątpliwości, że powinieneś je mieć.

Półamatorskie obuwie sportowe doskonale sprawdzi się u osób, które nie grają zawodowo w piłkę nożną, ale na meczach i treningach pojawiają się częściej niż raz w tygodniu. Te buty sprawdzą się w przy osiedlowym klubie lub na meczach w kolegami. Buty takie zapewniają komfort gry i odpowiednią stabilność stopy.

Ostatni rodzaj butów – amatorskie. Jest to obuwie przeznaczone dla osób, które piłkę nożną traktują jako rozrywkę i wychodzą na boisko co jakiś czas, nie narażając tym samym swoich butów na wielkie obciążenia. Podobnie, jak pozostałe modele zapewniają komfort użytkowania, pod warunkiem, że zawodnik wybierze odpowiedni materiał, z którego zostały wykonane.

Mamy nadzieję, że powyższy podział przybliżył Ci odrobinę świat sportowych butów, dzięki czemu dokonasz odpowiedniego wyboru.

Powrót do góry