Rewolucja w świecie butów – Adidas Nemeziz ujrzały światło dzienne!

Rewolucja w świecie butów – Adidas Nemeziz ujrzały światło dzienne!

Długo zapowiadana premiera modelu butów Adidas Nemeziz w końcu doczekała się swojej realizacji. Przecieki, przeciekami, ale teraz w pełnej krasie można zobaczyć nowy produkt niemieckiej marki. Kolekcja Nemeziz zastąpiła linię Messi i ma zrewolucjonizować rynek obuwia sportowego. Czym różni się Adidas Nemeziz od typowych korków?

Adidas Nemeziz, czyli powstanie czegoś nowego

Najnowszy model obuwia wydany przez Adidas zasadniczo różni się od typowych butów piłkarskich. Na pierwszy rzut oka przypomina bardziej stopę, która została owinięta taśmą. Od razu przywołuje to skojarzenia, że mamy do czynienia z czymś dopasowanym na najwyższym poziomie. Rzeczywiście tak jest, gdy nałożymy Adidas Nemeziz na stopę. Model ten charakteryzuje się lekkością, stopa oddycha, a przy bezpośrednim kontakcie z piłką utwierdza nas w tym przekonaniu, iż nie mamy pewności, czy rzeczywiście nałożyliśmy obuwie.

W przedniej części buta zastosowany został specjalny materiał Agility Knit 2.0, który wraz z inną innowacyjną technologią – systemu bez sznurowadeł 360 Agility Bandage System wzorowanym na taśmie sprawia, że obuwie przylega ściśle do naszej stopy. To niebywały komfort podczas gry oraz możliwość kontroli piłki bez jakichkolwiek zakłóceń. Twórcy odpowiedzialni za Adidas Nemeziz nie zapomnieli też o podeszwie. W tym przypadku użyli Torsionframe, która zapewnia wsparcie podczas biegu i znakomitą zwrotność, gdy dokonujemy szybkie ruchy na boisku.

Nowinki technologiczne w Adidas Nemeziz

Kolejną innowacją w butach Adidas Nemeziz jest system Dual Lock Collar. To podwójny kołnierz, który przypomina dwa zachodzące na siebie elementy. Sprawia to, że staw skokowy piłkarza jest odpowiednio zabezpieczony, a w bucie jest idealnie wspierany i dopasowany. Kto będzie korzystał z Adidas Nemeziz? Z pewnością zawodnicy, którzy na boisku są rozgrywającymi, poruszają się w środku pola, to oni rozdzielają piłki. Asystenci oraz szybcy skrzydłowi powinni być zadowoleni z rewolucyjnej serii.

Najnowszy produkt marki Adidas to obuwie, które ma zaopatrzyć profesjonalnych piłkarzy w sezonie 2017/2018 i zastąpić dotychczasową serię Leo Messiego. Oczywiście słynny Argentyńczyk nie ma powodów do zmartwień, bo stał się główną twarzą Adidas Nemeziz. Oprócz niego w kampaniach reklamowych występują takie gwiazdy jak Julian Draxler, Kasper Dolberg, Roberto Firmino czy wschodząca gwiazda niemieckiej piłki – Timo Werner.

 

Szybkość, nieprzewidywalność, talent, dzięki Adidas Nemeziz

Zwinność, szybkość i zaskoczenie rywali. Te walory poruszania się na boisku i gry zawodników w butach Adidas Nemeziz zostały podkreślone. Zastosowane technologie zdaniem twórców pozwalają zadawać ciosy przeciwnikom bez jakiegokolwiek uprzedzenia. Wybierając parę, każda osoba potencjalnie nimi zainteresowana może przebierać w szerokiej gamie kolorystycznej. Buty Adidas Nemeziz występują w wariantach przeznaczonych do gry na murawie, sztucznej trawie oraz w postaci halówek.

Czy rzeczywiście nowy model Adidas zrewolucjonizuje rynek? Bardzo dobrze o Adidas Nemeziz wypowiadają się profesjonalni piłkarze, chwaląc sobie ich lekkość oraz czucie piłki. Co z użytkownikami uprawiającymi piłkę nożną rekreacyjnie? To wszystko okaże się po kilku tygodniach od oficjalnej premiery.

Powrót do góry