Jaki sport wybrać? Znajdź dyscyplinę idealną dla Ciebie!

Jaki sport wybrać? Znajdź dyscyplinę idealną dla Ciebie!

Chodziłeś już na siłownię, biegałeś, grałeś w piłkę nożną. Żadna z tych dyscyplin nie podbiła jednak Twojego serca i po jakimś czasie rezygnowałeś? Prawdopodobnie wybrałeś dyscypliny nie pasujące do Twojego charakteru. Musisz po prostu poświęcić trochę czasu na znalezienie odpowiedniej aktywności fizycznej, która spełni Twoje oczekiwania

Pomyśl o swoich preferencjach i potrzebach

Każdy z nas jest inny. Niektórym odpowiada spokój i skupienie podczas zajęć jogi, inni nie byliby w stanie na takich zajęciach wytrzymać. Dla niektórych najlepsze są grupowe zajęcia fitness, a niektórzy wolą ćwiczyć w samotności. Na szczęście wybór dyscyplin, które można uprawiać jest tak szeroki, że każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. Najlepiej jest dokładnie przemyśleć swoje preferencje i potrzeby. Dzięki temu łatwiej będzie wybrać zajęcia, które będą przyjemnością. Jeśli nie jesteście do końca pewni czego szukacie, po prostu spróbujcie! Idźcie na zajęcia z jogi, na siłownię, na pływalnię, biegajcie. W końcu poczujecie, że to jest to!

Wolność i brak nudy

Nie lubisz nudy, cenisz sobie wolność i nie lubisz być ograniczany? Nie decyduj się na jednostajne i monotonne zajęcia. Nie podpisuj umów i nie płać za wielomiesięczne karnety. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że reguły i oferta narzucana przez kluby będzie na Ciebie działać demotywująco. W takim wypadku o wiele lepiej sprawdzi się wolny wybór w kwestii sportu. Ustal, że dwa lub trzy razy w tygodniu masz czas na sport. W wybranym dniu rób po prostu to na co masz ochotę. Możesz biegać, pójść na rower, zrobić szybki trening tabaty lub iść na basen. Jeśli cenisz sobie różnorodność i wolny wybór to najlepsze wyjście dla Ciebie!

Gracz zespołowy

Jesteś typem, który nie lubi ćwiczyć w samotności? Lubisz rywalizację? Całkiem możliwe, że jesteś stworzony do sportów drużynowych i to właśnie w nich się najlepiej odnajdziesz. Siatkówka, koszykówka, piłka nożna – to sporty dla Ciebie. Najlepszą motywacją będzie uzbieranie znajomych, z którymi będziesz mógł regularnie organizować treningi. Staraj otaczać się osobami, które lubią uprawiać sport. Będziesz mógł nie tylko z nimi grać w piłkę, ale też biegać czy chodzić na siłownię.

Indywidualista

W przypadku indywidualistów, gry zespołowe odpadają. Jeśli jesteś osobą, która lubi planować i jest konsekwentna, możesz ze spokojem samodzielnie zaplanować swoje treningi i realizować plan. Możesz oczywiście skorzystać z pomocy trenera personalnego. Rutyna nie jest jednak wskazana nawet dla takich indywidualistów. Dlatego warto zadbać o różnorodność ćwiczeń i aktywności. Jeśli przez jakiś czas chodzisz tylko na siłownię, spróbuj dodać nowy element treningu, może tabatę? Warto też rozejrzeć się za innym rodzajem aktywności, który wprowadzi do życia trochę świeżości. Może joga albo narty? Jazda konna lub pływanie? Wszystko zależy od Ciebie!

 

Nie ważne jakim typem jesteś i jaki sport wybierzesz, musisz mieć odpowiedni strój i akcesoria. Na siłownię najlepiej sprawdzą się specjalne buty do fitnessu, legginsy i koszulka. Kobiety nie powinny zapomnieć o specjalnym, odpowiednio podtrzymującym sportowym staniku. Planujesz grać w piłkę nożną? Nie zapomnij o popularnych “korkach”, spodenkach i koszulce. Możesz przy okazji pokazać, że kibicujesz naszym – koszulka Nike Polska świetnie sprawdzi się też na treningach!

Powrót do góry