Sportowe prezenty na komunię – nasze pomysły!

Sportowe prezenty na komunię – nasze pomysły!

Sezon komunijny to okres kiedy musimy intensywnie myśleć o prezentach. Warto wcześniej zastanowić się co byśmy chcieli kupić i jaki mamy budżet. Dobrym wyborem, zamiast tabletu czy smartfona, może być prezent związany ze sportem. Jeśli dziecko już jakiś sport uprawia, można sprezentować mu nowy sprzęt. Można też zrobić niespodziankę, a być może dziecko znajdzie nową pasję.

Budżet na komunijny prezent

Ile powinny kosztować komunijne prezenty? Zwyczajowo mówi się, że rodzice chrzestni i dziadkowie powinni dać prezent o minimalnej wartości 500 zł. Bliższa rodzina może kupić prezent z przedziału 300-400 złotych. Pozostali goście mogą pojawić się z prezentami o wartości 100-200 złotych. Górnej granicy praktycznie nie ma, co widać po czasami szalonych prezentach. Prezenty są oczywiście ważne, ale nie zapominajmy o duchowym aspekcie całej ceremonii.

Sportowe prezenty na komunię

Sporty drużynowe

Obdarowywane dziecko interesuje się sportami drużynowymi? Gra w piłkę nożną? Pomyśl o piłce lub sportowym stroju – koszulka Nike Polska będzie świetnym rozwiązaniem. Świetnym pomysłem mogą też być specjalne buty do gry w nogę. Jeśli dziecko trenuje można pomyśleć o atrakcyjnych gadżetach. Rękawice bramkarskie, ochraniacze na nogi, torba lub sportowy plecak – to wszystko może się przydać.

Rolki

Komunia to świetny moment aby pokazać dziecku, że sport to dobra zabawa. Rolki z kaskiem i zestawem ochraniaczy mogą sprawić, że dziecko zacznie na nich regularnie jeździć. Brak swoich rolek jest zawsze problemem, nie ma wtedy możliwości nauki. A rolki to świetna sprawa! Rolki z kauczukowymi kółkami, w żywych kolorach to doskonały prezent.

Rower

Typowym komunijnym prezentem jest rower. Pierwszy, własny rower to dla dziecka poważna sprawa. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że bez problemu znajdziemy taki, który zmieści się w naszym budżecie. Warto oczywiście zwrócić uwagę na jakość roweru. Powinien dziecku służyć przez kilka dobrych lat, dopóki z niego nie wyrośnie. Rower można uzupełnić kompletem składającym się z kasku i ochraniaczy. Warto dziecko uświadamiać jak ważne jest bezpieczeństwo!

 

Deskorolka lub hulajnoga

A co jeśli dziecko rower już ma? Możemy wtedy kupić hulajnogę lub deskorolkę. Obie nadają się do codziennego używania. Na hulajnodze dziecko może nawet pojechać do szkoły lub na sportowe zajęcia. Jazda na hulajnodze to niezwykła frajda. Do tego jest bardzo prosta do opanowania, dzięki czemu dziecko już po kilku minutach świetnie się bawi. Deskorolka też może służyć do transportu i do dobrej zabawy. Dziecko może uczyć się trików, a nawet próbować swoich sił w skateparku. Deskorolka pozwala na rozwój zmysłu równowagi, co przyda się też w innych sportach.

Sportowe przeżycia

Niecodziennym prezentem może być też zaoferowanie sportowych przeżyć. Możesz dziecko zabrać do stadniny koni na pierwszą lekcję jazdy konnej. To okazja do pokazania jak dba się o konie i spędzenia czasu w towarzystwie zwierząt. Być może okaże się to wstępem do kariery? Podobnie, można dziecko zabrać na pierwszą lekcję tenisa z trenerem. Jeśli mu się spodoba, można podarować rakietę tenisową i czekać na rozwój kariery.

 

Komunijne prezenty są uzależnione od naszego budżetu i wyobraźni. Warto podarować dziecku coś co pomoże mu się rozwijać, zarówno fizycznie, jak i psychiczne. Sport to zdrowie i świetna zabawa, dziecko musi jednak złapać bakcyla. Prezent zdecydowanie może w tym pomóc.

Powrót do góry