Sposób piłkarzy na obcisłe getry

Sposób piłkarzy na obcisłe getry

Dlaczego grają w dziurawych getrach?

Podczas rozgrywanych w 2018 roku w Rosji mistrzostwach świata w piłce nożnej reprezentant Anglii Danny Rose oraz Brazylijczyk Neymar Junior rozegrali kilka spotkań w dziurawych getrach. Czemu miał służyć taki zabieg? Okazało się, że ci zawodnicy nie zastosowali żadnej nowinki technicznej, a po prostu źle znoszą ucisk materiału na swoje mięśnie. Dziurawe getry miały zminimalizować wywołany z tego powodu dyskomfort podczas gry.

W tym szaleństwie jest metoda

Danny Rose podczas trzech meczów grupowych oraz w spotkaniu o trzecie miejsce z Belgią wybiegł w podziurawionych getrach. Widok ten został uwieczniony na wielu zdjęciach, a niecodzienne obrazki wywołały dyskusję w mediach społecznościowych. Były to getry piłkarskie Adidas, w których przypadku producent nie szczędzi od zaawansowanych zabiegów technologicznych. Najwyraźniej w przypadku Anglika nie okazało się to wystarczające. Podobnie w przypadku Neymara, na którego białych getrach dziury były jeszcze bardziej widoczne, przez co odbierane były jako wynik niechlujstwa ze strony piłkarza.

Aspekt fizyczny a psychiczny

Podziurawione getry piłkarskie Adidas zmniejszyły prawdopodobieństwo skurzy i poczucia dyskomfortu, ale też nadały pewności siebie obu zawodnikom. To wsparcie w aspekcie psychicznym oddala myśli związane z zagrożeniem związanym z potencjalnym urazem lub skurczami. Specjaliści nie zachęcają innych do takiego postępowania, ale też nie mogą w żaden sposób krytykować takiego podejścia.

Powrót do góry