Technologie Nike w koszulkach i obuwiu piłkarskim

Technologie Nike w koszulkach i obuwiu piłkarskim

Nike to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek na świecie zajmujących się produkcją odzieży i obuwia piłkarskiego. Każda koszulka piłkarska Nike projektowana jest przy współpracy z profesjonalistami, którzy pragną zapewnić piłkarzowi najwyższy komfort w trakcie meczu. Współpraca z najlepszymi sportowcami oraz klubami piłkarskimi umożliwia Nike bezpośrednie zapoznanie się z potrzebami piłkarzy i stworzenie takich produktów, które podniosą komfort i jakość gry oraz zapobiegną kontuzjom i przegrzaniu. Sprawdź, jakie technologie stosuje Nike w swoich nowoczesnych koszulkach i obuwiu piłkarskim.

Koszulka piłkarska Nike

W koszulkach piłkarskich Nike standardem jest zastosowanie technologii Dri-FIT, która odpowiada za wygodę oraz suchość nawet podczas największego wysiłku fizycznego. Materiał Dri-FIT wykonany jest z poliestru pochodzącego w 100% z recyklingu. Każda nowa koszulka piłkarska Nike wyprodukowana jest z użyciem materiału Nike Breathe, gwarantującego uczucie suchości oraz ochłody i zapobiegającego przegrzewaniu się organizmu. Za dopasowanie i swobodę ruchów w koszulkach Nike odpowiadają elastyczne boczne wstawki wykonane ze ściągacza. Najnowszych rozwiązaniem od Nike jest technologia Nike Aeroswift, która została stworzona z myślą o prędkości na boisku. Dzięki zastosowaniu innowacyjnego materiału odpowiedzialnego za odprowadzanie wilgoci, strategicznym rozmieszczeniu skomplikowanych wzorów zmniejszających wagę koszulki oraz elastycznym materiałom koszulka piłkarska Nike z technologią Aeroswift jest lekka i dopasowana do ciała, a przy tym umożliwia swobodne poruszanie się nawet przy dużej prędkości.

Obuwie piłkarskie Nike

Do kultowych już technologii stosowanych w obuwiu piłkarskim Nike możemy zaliczyć Nike Flyknit – system stosowany do produkcji jednoczęściowej cholewki, którą wykonuje się z lekkiego i wytrzymałego materiału. Obuwie z technologią Nike Flyknit jest elastyczne, przewiewne i lekkie, dzięki czemu stanowi ochronę dla stopy i umożliwia swobodne przemieszczanie się po boisku piłkarskim. Producent coraz więcej modeli obuwia piłkarskiego wyposaża również w system Nike Grip, czyli wbudowaną skarpetę, która zapewnia świetne dopasowanie i zapobiega nadmiernemu przemieszczaniu się stopy w bucie. Nie można zapomnieć również o technologii Anti Clog Traction, która zapobiega gromadzeniu się błota na korkach i gwarantuje świetną przyczepność, niezależnie od warunków pogodowych. Z kolei za świetny kontakt stopy z piłką odpowiadają technologie NikeSkin oraz All-Conditions Control (ACC). Nowoczesna odzież i obuwie Nike powstaje z myślą o profesjonalnych sportowcach, dlatego także amatorzy, którzy chcieliby korzystać z najlepszej jakości koszulek i butów, mogą śmiało sięgać po produkty Nike, mając świadomość, że będą czuli się w nich tak komfortowo i bezpiecznie jak prawdziwi zawodowcy. Korzystanie z innowacyjnych technologii Nike pozwala zapobiec częstym kontuzjom piłkarskim i doskonalić technikę przez długie godziny w wyjątkowo komfortowych warunkach.

Powrót do góry