Jak urządzić pokój małego piłkarza?

Jak urządzić pokój małego piłkarza?

Młody miłośnik futbolu pragnie otaczać się przedmiotami i gadżetami związanymi z piłką nożną, ulubionym klubem i piłkarzami. Pasja piłkarska stanowi nie lada wyzwanie dla rodziców, którzy planują remont. W sklepach meblowych można jednak znaleźć mnóstwo propozycji do piłkarskich pokojów, a w sklepach z dodatkami lub salonach oferujących gadżety dla fanów piłki nożnej z łatwością kupisz dodatki, którymi wypełnisz pokój małego piłkarza.

Baza: piłkarskie ściany i meble

Jak myślisz, jakiego koloru powinny być ściany pokoju piłkarskiego? Tak właściwie masz dwa kolory do wyboru: zielony i biało-czarny. Wybierając zieleń w kolorze murawy, będziesz miał większe pole do popisu podczas wyboru dodatków. Stawiając na biel i czerń ogranicz wyraziste dodatki, które mogą przytłaczać. Inną opcją jest tapeta z piłkarskim nadrukiem, którą dziecko powinno wybrać samodzielnie. Zaraz po doborze kolorów ścian wybierz meble. Powinny one nawiązywać do tematyki piłki nożnej. Jeśli w pokoju dziecka znajdują się meble w dobrym stanie, których nie chcesz się pozbywać, przerób je – pomaluj zieloną farbą, narysuj na nich boisko lub przyklej duże naklejki w kształcie piłek. Ciekawym rozwiązaniem, które z pewnością przypadnie do gustu małemu piłkarzowi, jest stworzenie bramki u wezgłowia łóżka. Jeśli nie wiesz jak się do tego zabrać, możesz znaleźć instrukcje budowy bramki w internecie lub wybrać łatwiejszą opcję – namalować lub przykleić bramkę na ścianie.

Dodatki do pokoju piłkarskiego

Aby poczuć się jak na stadionie piłkarskim, niezbędna jest murawa. Wybierz dywan z motywem boiska piłkarskiego lub kup zieloną wykładzinę przypominającą murawę. W pokoju zrobi się przytulniej, jeśli zadbasz o dodatki w postaci poduszek – oczywiście piłkarskich! W sklepach z dodatkami lub zabawkami znajdziesz miękkie okrągłe poduszki w kształcie piłek, którymi można również bezpiecznie grać w domu, bez ryzyka, że coś ulegnie zniszczeniu. Kolejnym elementem jest oświetlenie. Wybierz dużą okrągłą lampę z motywem piłki lub kilka mniejszych utrzymanych w podobnym klimacie. Pamiętaj o tym, że dodatki związane z ulubioną drużyną piłkarską są nieodłącznymi elementami każdego pokoju młodego piłkarza. Jeśli zdecydowałeś się pomalować pokój na zielono, z pewnością zastanawiasz się, czym mógłbyś ozdobić ściany. Najlepszym rozwiązaniem będzie powieszenie plakatów, szalików i koszulek piłkarskich. Plakaty przedstawiające piłkarzy i drużyny możesz znaleźć w piłkarskich magazynach dla młodzieży lub na stronach internetowych zajmujących się sprzedażą wielkoformatowych plakatów. Z kolei szaliki i koszulki piłkarskie kupisz w sklepach takich jak Ambersport.pl, gdzie znajdziesz oryginalną odzież Adidas i Nike w barwach takich drużyn jak Manchester United, Manchester City, Arsenal Londyn, Chelsea Londyn, Real Madryt, FC Barcelona, Valencia CF, Bayern Monachium i wielu innych. Jeśli Twoje dziecko kibicuje konkretnej drużynie, możesz pomalować pokój w barwy klubu i dobrać odpowiadające im dodatki. Pamiętaj jednak, że gust dziecka może się zmienić, dlatego bezpieczniej jest wybrać uniwersalną bazę i pobawić się dodatkami, które można z łatwością wymienić na nowe.

Powrót do góry