W jaki sposób należy prać getry piłkarskie?

W jaki sposób należy prać getry piłkarskie?

Dbałość o sprzęt sportowy

Trenując regularnie piłkę nożną nie należy zapominać o odpowiednim dbaniu o kondycję sprzętu piłkarskiego. Dotyczy to nie tylko koszulki, spodenek, ale także getrów piłkarskich. Należy pamiętać o ich wypraniu przed kolejnymi jednostkami treningowym, w przeciwnym wypadku nie będą zdatne do kolejnego użytku oraz utracą na jakości i trwałości. Getry piłkarskie, jeśli są zadbane, to zapewnią optymalny komfort gry.

Konsekwencje zaniedbania getrów

Jeśli kiedykolwiek bezpośrednio po treningu nie wypierzemy naszych getrów piłkarskich, to skutki mogą być nieodwracalne. Niewyprane getry piłkarskie będą wydzielały nieprzyjemny zapach, który jest konsekwencją wchłoniętego wcześniej przez materiał potu. Zwlekanie z odświeżeniem tej części odzieży sportowej może doprowadzić do jej gorszego stanu. Mogą zacząć gromadzić się różnego rodzaju grzyby i bakterie. W takiej sytuacji bardzo trudne będzie przywrócenie zapachu świeżości.

Wskazówki dotyczące prania

Getry piłkarskie należy prać w niskich temperaturach lub zgodnie z zaleceniami producenta umieszczonymi na metkach. Jeśli nie zastosujemy się do instrukcji, to po wypraniu mogą uleć sztywnieniu i ponowne ich założenie może doprowadzić do szybszego ich zużycia. Wówczas nietrudno o powstanie dziur. Zbyt duża temperatura prania może skutkować skurczeniu się skarpet oraz wyblaknięciu kolorów. Mocno zabrudzone getry piłkarskie można prać z innymi elementami odzieży sportowej.

Powrót do góry