W jaki sposób spodnie bramkarskie chronią podczas interwencji?

W jaki sposób spodnie bramkarskie chronią podczas interwencji?

Jeśli poszukujesz ochrony, która zwiększy twoje bezpieczeństwo podczas wykonywania parad bramkarskich, to powinieneś dokonać zakupu spodni bramkarskich wraz z kilkoma wzmocnieniami z pianki czy też wytrzymałego materiału. Na co należy zwrócić szczególną uwagę w chwili dokonywania zakupu?

Mocne strony spodni bramkarskich

Ubiór bramkarza powinien nie tylko nie krępować ruchów, ale także zapewniać dostateczną ochronę. Zdecydowanie mocną stroną jaką powinny posiadać spodnie bramkarskie stanowi pianka ochronna na wysokości kolan i bioder. To najlepsza forma ochrony przed uderzeniami, podczas gry na treningu czy już podczas oficjalnego spotkania.
Kupując spodnie bramkarskie należy zwrócić uwagę na ich wytrzymałość. Wstawki powinny być stworzone z powlekanego materiału w miejscach osłaniających kolana i biodra. W ten sposób podczas kontaktu z podłożem nie dojdzie do przetarć.

Czy spodnie bramkarskie mogą być wygodne?

Jak najbardziej, to element stroju bramkarza, który w największym stopniu powinien być komfortowy. Często za ich trzymanie w pasie odpowiada specjalna gumka wraz ze sznurkiem ściągającym. Mimo, że zawodnik strzegący bramkę będzie wykonywał szybkie pady na murawę, to nie powinien w żaden sposób przejmować się, że jego ubiór zsunie się z niego.
Wykonywane interwencje bramkarskie sprawiają, że spodnie bramkarskie ulegają częstym i mocnym zabrudzeniom. Wysokiej klasy spodenki składają się w 100% z poliestru, mogą być prane maksymalnie w 40 stopniach. Ich dużą zaletą jest fakt, że w bardzo szybkim tempie potrafią wyschnąć.

Powrót do góry