Wakacje w Madrycie – podróż do serca Hiszpanii

Wakacje w Madrycie – podróż do serca Hiszpanii

Słoneczna Hiszpania jest celem podróży turystów z całego świata. Do Madrytu chętnie podróżują fani futbolu, miłośnicy zabytków oraz osoby, które pragną choć na jakiś czas oderwać się od szarej rzeczywistości i spędzić cudowne chwile w miejscu pełnym słońca. Sprawdź, co warto zobaczyć, będąc na wakacjach w Madrycie.

Obowiązkowe punkty zwiedzania

W Madrycie mieści się jedno z największych muzeów na świecie – stworzone w 1819 roku Muzeum Prado, w którym znajdują się zbiory malarstwa hiszpańskiego, włoskiego, flamandzkiego, francuskiego, niemieckiego, holenderskiego oraz brytyjskiego, a także rzeźby greckie oraz rzymskie. W Muzeum Prado można obejrzeć dzieła takich znakomitych artystów jak m.in. El Greco, Diego Velazquez, Hieronim Bosch, Francisco Goya, Rembrandt i Tycjan. Muzeum Prado to punkt obowiązkowy na mapie podróżniczej osób zafascynowanych sztuką.

Będąc w Madrycie, warto zobaczyć zbudowany w XVIII wieku Pałac Królewski będący oficjalną rezydencją hiszpańskiego króla. Część znajdujących się w Pałacu pokoi jest otwarta dla turystów, a łącznie w budynku znajduje się 2800 pomieszczeń. Za Pałacem znajdują się malownicze Ogrody Sabatiniego, w których można odpocząć po całym dniu zwiedzania. Na turystów szukających zakątków wypełnionych naturą czeka również Królewski Ogród Botaniczny założony w 1755 roku.

Podczas podróży do Madrytu warto udać się na plac Plaza Mayor, na którym w przeszłości odbywały się m.in. corridy i egzekucje. Z kolei na Plaza de Espana miłośnicy Don Kichota znajdą pomnik swojego ulubieńca, który przedstawiony jest wraz ze swoim wiernym giermkiem Sancho Pansa.

Miłośnicy hiszpańskich przysmaków koniecznie powinni odwiedzić Museo del Jamon, czyli muzeum hiszpańskiej szynki jamon iberio. Wizyta nie obejdzie się bez degustacji lokalnego przysmaku. Jeśli jednak degustacja hiszpańskiej szynki nie zaspokoi Twoich kubków smakowych, odwiedź dzielnicę Malasana, gdzie znajdziesz bary i kluby, w których życie towarzyskie budzi się dopiero po zmroku.

Cel fanów futbolu

Fani Realu Madryt nie mogą przegapić wizyty na słynnym stadionie Santiago Bernabéu. Wejście kosztuje 24 euro i możliwe jest tylko w te dni, w które nie są rozgrywane mecze. Muzeum znajdujące się przy stadionie wypełnione jest historycznymi trofeami, które będziesz mógł nareszcie zobaczyć z bliska. Każdy odwiedzający może skorzystać również z interaktywnej części muzeum, by zobaczyć najsłynniejsze bramki oraz zapoznać się z historią drużyny i poszczególnych zawodników. Turyści mają również wstęp do sali konferencyjnej, szatni, tunelu i ławki rezerwowych. Na zakończenie zwiedzania można nabyć oryginalne koszulki piłkarskie Adidas zaprojektowane dla Realu Madryt oraz inne gadżety z logo Królewskich. Wizyta na Santiago Bernabéu jest dla wielu kibiców głównym celem podróży do Madrytu. Udaj się na kilkudniową wycieczkę do stolicy Hiszpanii, by zwiedzić stadion oraz muzeum Realu Madryt oraz uczestniczyć w meczu. Pamiętaj, by bilety na spotkanie kupić wcześniej przez internet i nie dać się skusić na tańsze wejściówki oferowane przez sprzedawców ulicznych.

Powrót do góry