Wakacje w Monachium – raj dla każdego kibica

Wakacje w Monachium – raj dla każdego kibica

Stolica Bawarii to miejsce, do którego najczęściej podróżują fani futbolu i piwa. Jednak w Monachium można zobaczyć także liczne muzea oraz dwa ratusze. Monachium jest jednym z tych europejskich miast, które niezwykle ucierpiało w czasie II wojny światowej i zostało niemal doszczętnie zniszczone.

Historycy i pasjonaci historii uwielbiający szukać pozostałości po dawnych wiekach będą mogli wykazać się w Monachium spostrzegawczością i znajdą zajęcie na długie godziny. Stolica Bawarii oferuje atrakcje dla każdego, więc z pewnością nie będziesz się tam nudził. Sprawdź, co koniecznie musisz zobaczyć podczas wizyty w Monachium.

Ratusze, muzea i święto piwa

W Monachium możemy obejrzeć dwa ratusze – Stary Ratusz, w którym obecnie znajduje się Muzeum Zabawek, oraz Nowy Ratusz na Placu Mariackim, który wzniesiono na przełomie XIX i XX wieku. Punktualnie o 11:00, 12:00, 17:00 i 21:00 odbywa się kilkunastominutowy występ na ratuszowym zegarze, który jest jedną z monachijskich atrakcji turystycznych.

Miłośnicy muzeów, oprócz wspomnianego już Muzeum Zabawek, powinni odwiedzić Dzielnicę Muzealną, w której znajdują się m.in. Alte Pinakothek i Neue Pinakothek. W muzeach można obejrzeć dzieła Rubensa, Rembrandta, van Dycka, Dürera, van Gogha, Moneta, Maneta i wielu innych. W Dzielnicy Muzealnej znajdują się także m.in. Glyptothek (muzeum sztuki starożytnej), Pinakothek der Moderne (muzeum sztuki nowoczesnej) oraz Staatliches Museum Ägyptischer Kunst (muzeum starożytnego Egiptu).

Bawaria słynie oczywiście ze święta piwa, czyli Oktoberfest. Aby trafić na obchody święta, należy znaleźć się w Monachium między drugą połową września a pierwszym weekendem października. W 2018 roku Oktoberfest rozpocznie się 22 września, a zakończy 7 października. Uczestnictwo w Oktoberfest jest okazją do zetknięcia się z niemiecką kulturą, zawarcia nowych znajomości, przeżycia niezwykłych emocji i zrobienia oryginalnych zdjęć.

Obowiązkowy punkt podróży fanów futbolu

W Monachium znajduje się również Allianz Arena, czyli jeden z najbardziej nowoczesnych stadionów piłkarskich na świecie. Swoje mecze rozgrywa tu reprezentacja Niemiec oraz słynny Bayern Monachium, w którym gra Robert Lewandowski. Będąc w Monachium, warto odwiedzić podświetlany stadion Bayernu, choćby po to, by zobaczyć tę niesamowitą konstrukcję. Fani drużyny z Monachium mają możliwość zwiedzenia stadionu oraz muzeum Bayernu. W muzeum obejrzysz m.in. film o historii niemieckiego klubu, liczne wystawy oraz makiety stadionów. Istnieje również możliwość wirtualnej podróży w okularach VR oraz gry w piłkę w specjalnie przygotowanej w tym celu klatce. Po wyjściu z muzeum można odwiedzić sklep klubowy i kupić kubki, koszulki piłkarskie Adidas dedykowane Bayernowi Monachium i inne pamiątki. Z kolei sam stadion zwiedza się z przewodnikiem, który wprowadza nas do tunelu, sali konferencyjnej, szatni, na trybuny oraz na murawę. Prawdziwym fanom piłki nożnej taka wycieczka na długo zostanie w pamięci. Jeśli szczęście Ci dopisze, będzie mógł również trafić na otwarty trening drużyny przy Säbener Straße.

Powrót do góry